Hyundai Santa Fe sa počas štyroch generácií výrazne zmenil. Na začiatku chcel byť najmä lacný, teraz je noblesný, má štýl a silné technologické zázemie. Veľké SUV sa stalo atraktívne aj svojim moderným vzhľadom. Je svieži, moderný a elegantný. Poľský úpravca Carlex Design tu však videl potenciál na poriadnu premenu a výsledok dopadol lepšie, než by ktokoľvek očakával. Zoznámte sa s Hyundai Santa Fe Urban Edition, vozidlom, ktoré ponúka obrovské možnosti individualizácie.

Hyundai Santa Fe Urban Edition od Carlex Design.
Zdroj: Hyundai

Carlex pre rodinný automobil ponúka kompletný rozširujúci bodykit, ktorý ho opticky pretvorí na agresívne športové SUV. Enormne sa mení predovšetkým predná časť s ešte väčšou maskou a dvojicou “tesákov”, ktoré ju lemujú. Primračené predné svetlá sú prvok ktorého prestíž znehodnotili rôzni amatérski “tuneri”, no tu opticky fungujú perfektne.

Čaro drsného športového SUV tu dotvárajú 20” disky kolies, ktoré obopínajú rozšírené blatníky. Vzadu nájdete zdvojený spojler a výrazný difúzor. Na želanie má Carlex vo svojej ponuke aj dvojfarebné vyhotovenie karosérie, ktorú však nelakuje, ale zahaľuje do fólie. Zvolené farby môžu dopĺňať sýto zelené akcenty na rôznych častiach karosérie.

Hyundai Santa Fe Urban Edition od Carlex Design.
Zdroj: Hyundai

Carlex má celú edíciu automobilov s prívlastkom “Urban”, no podľa samotnej spoločnosti je práve Santa Fe jediným vozidlom v tejto sérii, ktoré úspešne spája športový a agresívny charakter s mestským štýlom. A to ho Poliaci porovnávajú s vozidlami, medzi ktoré patrí Land Rover Defender či Mercedes-Benz triedy X.

Veľa sa toho zmenilo aj v kabíne, vpredu Carlex pôvodné kreslá vymenil za vlastné športové sedačky. Volant má prepracovaný veniec vrátane pretekárskej zelenej značky “na dvanástej hodine”. Predné i zadné sedadlá či výplne dverí sú potiahnuté kožou alcantara, s ktorou ostro kontrastujú limetkovo-zelené dekory.

Hyundai Santa Fe Urban Edition od Carlex Design.
Zdroj: Hyundai

Z hľadiska jazdných vlastností sa až na podvozok Eibach znížený o 25 mm nič nemenilo. Dá sa teda očakávať, že auto bude tvrdšie. Za príplatok môže Santa Fe vďaka špeciálnej zvukovej sade vydávať zvuk vidlicového osemvalca. Možno vás prekvapí, že tento tuningový balík je dostupný už od 7 995 eur, čo vôbec neznie zle.