Centrálna firmy Continental v Hannoveri
TASR
TASR

Novinky Nemecký koncern Continental vykázal za 2. štvrťrok pokles zisku o 41 %

Foto: Continental AG

10.8. 8:00 Spoločnosť so sídlom v Hannoveri potvrdila svoj celoročný odhad, ktorý minulý mesiac znížila, pretože očakáva pokles globálnej produkcie vozidiel.

Nemecký koncern Continental, najväčší európsky dodávateľ komponentov pre automobilový priemysel z hľadiska tržieb, vykázal za 2. štvrťrok pokles zisku o 41 %. A oznámil znižovanie nákladov.

„Reagujeme na klesajúci trh zabezpečením prísnej nákladovej disciplíny a zvyšovaním našej konkurencieschopnosti,“ uviedol koncern vo vyhlásení.

Spoločnosť so sídlom v Hannoveri tiež vyhlásila, že neinvestuje do výroby batériových článkov. Potvrdila však svoj celoročný odhad, ktorý minulý mesiac znížila, pretože očakáva pokles globálnej produkcie vozidiel.

Continental v stredu oznámil, že jeho čistý zisk za tri mesiace do konca júna 2019 klesol na 484,8 milióna eur z minuloročných 822,1 milióna eur.

Zisk na akciu sa znížil na 2,42 eura zo 4,11 eura pred rokom.

Zisk pred úrokmi a zdanením EBIT klesol na 753,3 milióna eur z 1,12 miliardy eur v minulom roku. Upravený EBIT dosiahol v 2. štvrťroku 868 miliónov eur, zatiaľ čo vlani bol na úrovni 1,15 miliardy eur. To zodpovedá marži 7,8 %, čo je menej ako 10,2 % v predchádzajúcom roku.

Tržby sa za minulý štvrťrok znížili o 1 % na 11,26 miliardy eur z 11,37 miliardy eur.

Continental uviedol, že globálna výroba osobných automobilov a ľahkých úžitkových vozidiel v 2. kvartáli klesla o približne 7 %.

Pri pohľade do budúcnosti spoločnosť v druhej polovici roka nepredpokladá oživenie trhu s autami. Predpovedá, že za celý rok sa výroba osobných a ľahkých úžitkových vozidiel vo svete zníži o približne 5 %.

„Súčasné prostredie na trhu je veľmi zložité. Kľúčové trhy s automobilmi v Európe, Severnej Amerike a najmä v Číne klesajú,“ vyhlásil generálny riaditeľ Continental Elmar Degenhart.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia