Uviedli to v nedeľu noviny Bild am Sonntag. TASR o tom informuje na základe správy Reuters. "Aby sme urýchlili prechod (na elektrické vozidlá), musíme si byť istí, že sa buduje infraštruktúra nabíjacích staníc," citoval denník šéfa Mercedes-Benz Olu Källeniusa. "To je aj otázka pre politikov."

Generálny riaditeľ VW Oliver Blume súhlasil s tým, že je potrebné zrýchliť a že výstavba nabíjacích staníc je "spoločnou úlohou ekonomiky, spolkovej vlády a obcí". Nemecká vláda vlani v októbri schválila plán na investovanie 6,3 miliardy eur do rýchleho zvýšenia počtu nabíjacích staníc v celej krajine v rámci svojho úsilia o nulové čisté emisie. Súčasťou plánu bolo urýchlenie schvaľovania výstavby nabíjacích miest.

Priemyselné združenia, ktoré sa už dlho sťažujú, že vláda nedrží krok s rýchlym rozširovaním elektrických vozidiel, pripomenuli, že uskutočnenie návrhov je kľúčové. Podľa Källeniusa budúcnosť automobilového priemyslu je "elektrická". "Do konca tohto desaťročia chceme byť pripravení na úplný prechod na elektromobily v našom segmente, kdekoľvek to podmienky na trhu dovolia," povedal a dodal, že si to bude vyžadovať gigantickú konverziu priemyslu.