BMW X3 xDrive30d.
TASR
TASR

Novinky Nemecká automobilka BMW zaznamenala v 1. kvartáli pokles predaja o 20,6 %

Foto: Marek Pokrývka

6.4. 12:45 Automobilka poukázala na fakt, že približne 80 % maloobchodných predajní v Európe a 70 % v Spojených štátoch bolo dočasne zatvorených z dôvodu pandémie.

Nemecká automobilka BMW (Bayerische Motoren Werke) v pondelok oznámila, že jej celkový odbyt v 1. štvrťroku 2020 klesol o 20,6 % na 477 111 vozidiel. Pandémia nového koronavírusu si tak vybrala svoju daň, keďže veľa maloobchodných predajní je dočasne zatvorených.

Výrobca luxusných modelov BMW, ktorému patria aj značky Mini a Rolls-Royce uviedol, že na začiatku roka zaznamenal nárast predaja, ale už vo februári pocítil vplyv pandémie v podobe výrazného poklesu odbytu v Číne. A v marci už boli dôsledky pandémie jasne viditeľné aj v údajoch o predaji v Európe a USA.

Automobilka poukázala na fakt, že približne 80 % maloobchodných predajní v Európe a 70 % v Spojených štátoch bolo dočasne zatvorených z dôvodu pandémie.

V Číne, odkiaľ sa nový koronavírus rozšíril do sveta, sa v období január až marec 2020 predaj áut z produkcie BMW znížil o 30,9 %. V Európe klesol odbyt o 18,3 % a v Spojených štátoch o 17,4 %.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia