Novinky Nemci preverujú ďalšie autá Opla

Foto: AUTO BILD

25.11. 2018 12:02 Vyšetrovanie prítomnosti manipulatívneho softvéru v Nemecku sa ani zďaleka neskončilo. Úrady v súčasnosti preverujú Opel a jeho najpredávanejšie modely.

Nemecký Spolkový úrad pre automobilovú dopravu (KBA) v súčasnosti preveruje ďalšie dieselové vozidlá. Podľa informácií rozhlasovej stanice Hessischer Rundfunk úrad hľadá manipulatívny softvér vo viacerých modeloch, okrem iného v najpredávanejšej Astre. Ide o nedávno vyrobené motory, ktoré by mali spĺňať emisnú normu Euro 6.

Ministerstvo dopravy pre agentúru DPA uviedlo, že KBA neustále preveruje vozidlá, medzi ktoré patria aj modely so staršími katalyzátormi na oxidy dusíka, napríklad Opel Astra alebo Corsa. Toto vyšetrovanie ešte nie je ukončené.

KBA už zaviazal Opel, aby zabezpečil softvérovú aktualizáciu u tisícov dieselových verzií modelov Insignia, Cascada a Zafira modelových ročníkov 2013 až 2016. Opel sa s pomocou predbežného opatrenia neúspešne pokúšal brániť proti rozhodnutiu KBA. Hardvérové úpravy Opel odmietol. Automobilka, ktorú v auguste 2017 prevzal francúzsky koncern PSA, považuje za zodpovedného bývalý materský koncern General Motors.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia