Ilustračná snímka. Zdroj: VW AG

Novinky Nemci opäť kupujú dieselové autá

Foto: VW AG

5.2. 9:00 Zdá sa, že dieselu v Nemecku ani zďaleka neodzvonilo, i keď benzínové verzie v registráciách nových áut stále vedú. Pokles predaja naftových vozidiel sa totiž v januári zastavil a nabral kurz nahor.

Pokles predaja nových dieselových áut sa v Nemecku na začiatku tohto roka zastavil. Počet registrácií nových dieselových áut dosiahol v januári 91 623. To bolo o 2,1 percenta viac než v rovnakom mesiaci vlani, uviedol nemecký úrad pre motorové vozidlá KBA. Podiel dieselov na registráciách nových áut dosiahol v januári 34,5 percenta.

Celkovo však boli Nemci pri kúpe nového auta na začiatku roka opatrní. Počet novoregistrovaných osobných vozidiel v januári medziročne klesol o 1,4 percenta na 265 702. Predaj benzínových áut sa znížil o 8,1 percenta na 153 098, pričom ich podiel dosiahol 57,6 percenta. V januári sa v Nemecku predalo 4 648 elektromobilov (podiel 1,7 percenta) a 15 171 hybridov (5,7 percenta).

V januári prudko klesla domáca produkcia áut o 19 percent rovnako ako vývoz (o 20 percent). Jednou z príčin bol aj týždňový štrajk v maďarskom závode Audi, ktorý vyrába motory pre viacero značiek skupiny Volkswagen.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia