Novinky Nemci: S emisiami podvádza aj automobilka Fiat Chrysler – a vraj rovnako ako VW!

2.9. 2016 18:00 Nemecko obvinilo automobilku Fiat Chrysler Automobiles (FCA) z emisných podvodov.

Fiat Chrysler vraj v dieselových autách používa softvér, ktorý po určitom čase vypína systém na znižovanie emisií

S rovnakým problémom už takmer rok zápasí najväčšia nemecká automobilka Volkswagen. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na článok v nemeckom týždenníku WirtschaftsWoche.

Podľa týždenníka nemecké ministerstvo dopravy poslalo Európskej komisii koncom augusta list, v ktorom obvinilo FCA, že v dieselových autách používa softvér, ktorý po určitom čase vypína systém na znižovanie emisií. Konkrétne tak spraví po 22 minútach, pričom štandardné emisné testy trvajú 20 minút.

 
Nemci: S emisiami podvádza aj automobilka Fiat Chrysler – a vraj rovnako ako VW!
 Ak konncern FCA nebudem s Nemcami pri vyšetrovaní spolupracovať, hrozí mu v tejto krajine zákaz predajaáut (Foto: profimedia.sk)

Do sporov s firmou Fiat Chrysler sa ministerstvo dopravy dostalo už v máji, keď minister Alexander Dobrindt kritizoval automobilku, že jej zástupcovia sa odmietli zúčastniť na schôdzke, na ktorej sa malo diskutovať o nezrovnalostiach v oblasti emisií jej naftových vozidiel. Taliansky minister dopravy Graziano Delrio následne v júni uviedol, že naftové motory talianskej automobilky boli v Taliansku testované a emisné normy spĺňajú, pričom Nemcami kritizovaný softvér má za úlohu chrániť motor a vraj nemá nič spoločné s podvodmi pri emisných testoch.

Nemci tento názor nezdieľajú a tvrdia, že pokiaľ sa automobilka nepostaví k obvineniam kooperatívnejšie a bude naďalej odmietať s nemeckými úradmi diskutovať, môže to vyústiť až do zákazu predaja áut koncernu FCA v Nemecku.

Zdroj: tasr (redakčne doplnené a rozšírené)
Diskusia  ()

Video

Diskusia