Alfa Romeo Tonale.

Novinky Nečakaný únik fotografií emotívneho SUV: Má z neho byť bestseller značky Alfa Romeo

Foto: Instagram (cochespias)

8.10. 15:13 Predprodukčný exemplár typu Tonale sa podľa záberov zo sociálnej siete v základných rysoch neodlišuje od štúdie, najvýraznejšou zmenou sú hrubšie linky svetiel. Vozidlo má stáť na rovnakej technike ako Jeep Compass.

Do trendových športovo-úžitkových vôd vplávala v ostatných rokoch aj Alfa Romeo. Taliansku značku v nich zastupuje model Stelvio, ktorý si získal verejnosť a tiež odborníkov dizajnom či jazdnými vlastnosťami. Najmä v prípade špičkovej verzie QV. Onedlho má toto auto dostať menšieho brata, výrobca ho naznačil na ženevskom výstavisku konceptom Tonale. Čoskoro sa asi dočkáme odhalenia rovnomenného finálneho produktu.

Blížiaci sa debut emotívneho SUV z Apeninského polostrova naznačuje nečakaný únik troch fotografií sériovky. Tie sa objavili na sociálnej sieti Instagram, pričom vozidlo pravdepodobne zachytávajú na internej firemnej prezentácii. Zábery pôsobia autenticky. Je teda pravdepodobné, že takto bude sériová verzia kompaktnej novinky naozaj vyzerať.

Od štúdie sa tento predprodukčný exemplár v základných rysoch neodlišuje. Všetky dizajnové črty sú na svojom mieste, najvýraznejšou zmenou sú hrubšie linky svetiel. Platí to pre oba konce karosérie. Vpredu došlo aj k miernej úprave grafiky, ktorá nemá aspoň v zhasnutom stave taký výrazný motív troch modulov ako na koncepte. V zadnej časti zostal zachovaný.

Interiér na záberoch nevidíme a fotografie nesprevádzajú ani žiadne technické informácie. No čo-to sa pošuškáva už od Ženevy. Podľa zákulisných zdrojov bude Alfa Romeo Tonale postavená na rovnakej technike ako Jeep Compass, pričom na európskych trhoch sa má predávať s 1,3-litrovým prepĺňaným štvorvalcom a silnejším benzínom s objemom 1,6 litra. Hovorí sa však tiež o plug-in hybride so zmiešaným pohonom všetkých kolies.

Kedy spoznáme sériové SUV oficiálnou cestou? To zatiaľ nevieme, no teoreticky to môže byť v Los Angeles po boku omladených súrodencov Giulia a Stelvio. Ale taktiež sa môže premiéra odohrať až na jarnom ženevskom pódiu. Nech už bude miesto odhalenia typu Tonale akékoľvek, podľa prognóz z neho má byť bestseller značky. Kľúčovú rolu v tom ale zohrá cena.

Diskusia  ()

Video

Diskusia