ikona

Novinky Nečakaný debut: Luxusný pick-up BMW X7

Foto: BMW

6.7. 16:52 Na základe mohutného SUV vytvoril tucet mladých ľudí výnimočné vozidlo so špecifickou zadnou časťou a korbou vykladanou tíkovým drevom.

Počas ostatných rokov Škoda viackrát prezentovala autá, ktoré vytvorili žiaci jej domácej akadémie. Väčšinou šlo o originálne počiny. Zatiaľ posledný z nich je unikát menom Mountiaq, čo je typ Kodiaq vybavený terénnou fazónou a otvorenou ložnou plochou. Mladá Boleslav však nie je v tomto smere jediná. Študentské diela má na konte aj BMW a teraz jedno z nich ukázalo.

Práca na tomto projekte zabrala študentom desať mesiacov
Práca na tomto projekte zabrala študentom desať mesiacov
Zdroj: BMW

Nečakaný debut si v týchto dňoch odbilo BMW X7, z ktorého sa stal luxusný pick-up. Nejde o žiaden predobraz sériovky. Rovnako ako pri podobnom českom projekte ide o ručne vytvorené vozidlo, ktoré má existovať v jednom exemplári. Na jeho vzniku sa podieľal tucet mladých ľudí. Základom bol štandardný model xDrive40i, z ktorého sa za desať mesiacov stal výnimočný zjav.

SUV zostalo vo veľkej miere sériové, jeho mohutná karoséria po B-stĺpik nemenila. Zadné dvere sú výrazne skrátené. Za nimi nezostal kameň na kameni, tretí rad sedadiel je spolu s batožinovým priestorom minulosťou. Namiesto nich je tu otvorená korba. Štandardne ponúka 1,4-metrovú dĺžku, pri využití otvorených dvierok sú dostupné dva metre. To už stačí aj na motorku.

Oproti pôvodnému vozidlu je BMW X7 Pick-up o 10 centimetrov dlhšie, ale tiež ľahšie. Použitie komponentov z plastu vystuženého karbónom umožnilo ušetriť až 200 kilogramov. Jedinečné vozidlo má špecifický zadný nárazník, výfukové koncovky i svetlá, ktoré tvorí hranatý LED modul zasadený do čierneho dielca. Ložnú plochu pokrýva tíkové drevo. Pri stavbe Bavora bola použitá aj 3D tlač, pričom všetko bolo robené s dôrazom na celkovú kvalitu vyhotovenia.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia