ikona

Novinky Vrcholný VW Amarok už v predaji aj na Slovensku

Foto: Volkswagen

28.6. 2018 16:00 Mercedes-Benz si po príchode triedy X privlastnil titul najsilnejšieho pick-upu v Európe. Dovtedajší líder, Volkswagen Amarok, však s odpoveďou dlho neváhal. Na Slovensku už vstupuje do predaja.

Volkswagen Amarok pred dvomi rokmi absolvoval facelift, ktorý ho vďaka novému šesťvalcu pod kapotou ladenému na 165 kW (224 k) katapultoval na pozíciu najsilnejšieho pick-upu starého kontinentu. Potom však prišiel Mercedes-Benz X 350d 4Matic, ktorý si vďaka výkonu 190 kW (258 k) a krútiacemu momentu 550 Nm titul privlastnil pre seba.

Volkswagen Amarok Aventura Exclusive prichádza s bohatou výbavou a Mercedes-Benz triedy X čiastočne dorovnáva nielen výkonom
Volkswagen Amarok Aventura Exclusive prichádza s bohatou výbavou a Mercedes-Benz triedy X čiastočne dorovnáva nielen výkonom
Zdroj: Volkswagen

Wolfsburg však s odpoveďou nečakal dlho a už v apríli avizoval príchod vrcholnej verzie modelu Amarok. Ten ponúka rovnaké výkonové parametre ako X 350d 4Matic, no vďaka funkcii krátkodobého zvýšenia plniaceho tlaku zo vznetového šesťvalca 3.0 TDI dokáže vytlačiť až 200 kW (272 k) a 580 Nm. O prenos sily sa tu stará osemstupňový automat, ktorý permanentne roztáča všetky štyri kolesá.

Okrem technických informácií už teraz poznáme i ceny a výbavu novinky. Kúpiť sa bude dať v prevedení Amarok Highline (od 43 440 eur) a Amarok Aventura Exclusive (52 716 eur). Súčasťou sériovej výbavy budú bi-xenónové reflektory s LED denným svietením. Vyšší variant, Aventura Exclusive, prináša aj sedadlá potiahnuté kožou Nappa, 20” disky kolies či špeciálny lak.

Pick-up vybavený vrcholným šesťvalcom na stovku zrýchli za výrazne menej než 8 sekúnd a dosiahne rýchlosť presahujúcu 200 km/h. K agregátu V6 3.0 TDI sa možno dostať aj za podstatne menšie peniaze, najlacnejší Amarok môžete mať za 29 988 eur. Vtedy však treba rátať s výrazne nižšou silou a síce porciou 120 kW (163 k).

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia