ikona rolls

Novinky Najväčšiu predajňu Rolls-Royce otvorili v Abú Zabí

Foto: Rolls-Royce

29.3. 2011 14:00 Britský výrobca luxusných automobilov Rolls-Royce otvoril svoju najväčšiu predajňu hlavnom meste Spojených Arabských Emirátov.

Nová predajňa Rolls-Royce v Abu Zabí sa rozprestiera na ploche deväťsto štvorcových metrov. Okrem piatich vystavených automobilov je jej súčasťou kaviareň a salónik pre konfigurovania auta s farebnými vzorkami. Špičkové vyhotovenie interiéru predajne je samozrejmosťou. Budova „showroomu“ je priamo prepojená s novým servisom Rolls-Royce.

Najväčšia predajňa Rolls-Royce
Najväčšia predajňa Rolls-Royce
Zdroj: Rolls-Royce

Najväčšiu predajňu predstavil generálny riaditeľ automobilky Torsten Müller-Ötvös. Súčasťou predstavenia bolo i odhalenie špeciálneho modelu kupé s dlhočizným názvom Spirit of Ecstasy Centenary Collection Phantom Drophead Coupé. Tento Phantom Coupé je oslavou storočného jubilea automobilky, jeho výroba bude limitovaná na sto kusov.

Nový stánok britského výrobcu je korunou viacerým predajniam, ktoré otvoril v regióne počas posledných osemnástich mesiacov. Oblasť Arabského zálivu je z hľadiska odbytu pre Rolls-Royce dôležitá. Majetní Arabi si potrpia na luxus a napriek relatívne malej rozlohe tvoril v minulom roku predaj v okolí Arabského zálivu až 15% celosvetového objemu.

BANNER300

Video

Diskusia