Ilustračné foto.

Novinky Najväčší cyklomaratón na Slovensku sa blíži

Foto: SLOVAKIA RING

12.6. 2:05 Stúpajúce teploty lákajú von mnoho rekreačných športovcov. Okruh SLOVAKIA RING privíta opäť po roku najväčší vytrvalostný cyklomaratón u nás - 24h SLOVAKIA RING Cycling Race. Registrácia je v plnom prúde, podujatie štartuje 26.6 o 12h na obed.

24h SLOVAKIA RING Cycling Race absolvovalo pred rokom až 366 cyklistov a aktuálne prihlášky sú stále otvorené do 25. júna. Tohtoročné podujatie je naplánované na 26. a 27. jún.

Okrem 2, 4, 6 až 8-členných tímov, z ktorých mnohé dokázali prekonať 900-km hranicu za 24 hodín, je tento ročník určený zvlášť aj pre jednotlivcov. Pre nich sú vypísané samostatné 12-hodinové preteky.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: SLOVAKIA RING

Či sa niektorému tímu podarí prekonať minuloročných víťazných 964,96 najazdených kilometrov, sa tak dozvieme už čoskoro. Okrem profesionálov a amatérov sú preteky určené aj pre firmy.

Minuloročné júnové preteky na 5922-metrovej trati najlepšie zvládol šesťčlenný mužský tím Bratanci, ktorý zvíťazil s počtom 964,96 odjazdených kilometrov. 24h SLOVAKIA RING Cycling Race organizuje okruh SLOVAKIA RING s podporou Slovenského zväzu cyklistiky a medzinárodnou cyklistickou federáciou UCI.

Na podujatie sú k dispozícii všetky kapacity okruhu vrátane možnosti prenájmu boxov, reštaurácia RING RESTAURANT bude pripravená ponúknuť stravovanie a Hotel Ring odporúča ubytovacie kapacity.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: SLOVAKIA RING

Najdlhšie, najtichšie a najekologickejšie preteky štartujú 26.6 presne o 12h na obed, koniec pretekov prichádza na druhý deň tiež o 12h na obed. Cyklisti tak budú musieť zdolávať nástrahy zmeny počasia, západu slnka, nočnej jazdy, východu slnka či neustále sa meniaceho prúdu vetra.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: SLOVAKIA RING

Najbližším top "motorovým" podujatím bude OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu, ktoré sa 6. a 7. júla v spojení s pretekmi legendárnych formúl F1 na okruhu SLOVAKIA RING postarajú o nezabudnuteľný zážitok.

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.

***

Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road jazdu vo vynovenom areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj nový Malkia Park, útočisko pre exotické zvieratá, otvorený aj pre verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.

Diskusia  ()

Video

Diskusia