Koncom marca vydalo Lamborghini upútavku na špeciálny model, ktorý bude určený výhradne na okruhové použitie. Vzniká pod taktovkou divízie Squadra Corse na technickom základe typu Aventador. Atmosférický dvanásťvalec však má mať naladený na vyše 830 koní, pričom vynikať bude aj aerodynamickou stránkou. Firma ho pomenovala kódom SCV12.

Talianska automobilka v týchto dňoch zverejnila prvé kompletné fotografie ukazujúce kompletne prepracovanú karosériu. Zatiaľ s výrazným maskovaním. To ale neskrylo nízko osadené svetlomety, rozšírené blatníky ani strešný vstup vzduchu, celkom jasne viditeľné je tiež obrovské krídlo a nemalý difúzor obsahujúci dve okrúhle koncovky výfuku.

Limitovaná novinka bude veľmi blízko pretekárskym autám.
Zdroj: Lamborghini

Doposiaľ najšialenejšie fabrické vozidlo tejto značky o sebe prezradilo viac aj v tlačovej správe. Dozvedeli sme sa napríklad, že bude využívať šesťstupňové sekvenčnú prevodovku tvoriacu súčasť konštrukcie. Priamo na ňu bude uchytené pruženie typu push-rod. Výrobca okrem toho prezradil, že Lamborghini SCV12 bude stáť na horčíkových kolesách s priemerom 19 a 20 palcov. Obúvať budú špecifické pneumatiky Pirelli.

Asi najzaujímavejšia informácia sa týka aerodynamiky. Spoločnosť sídliaca v Sant’Agata Bolognese totiž uvádza, že tento hyperšport prítlakom prekoná aj pretekárske modely kategórie GT3. Budúci majitelia sa teda môžu tešiť na skutočne extrémne vlastnosti. Zatiaľ presne nevieme, koľko ich bude. Objem limitovanej série Taliani nešpecifikovali. Jasné nie je ani to, kedy špeciál spoznáme a za koľko sa bude predávať.