Kia EV6 GT dokáže dosiahnuť rýchlosť 260 km/h, vďaka elektrickej hnacej sústave s výkonom 585 koní a krútiacim momentom 740 Nm. Model je založený na pokročilej platforme spoločnosti Kia E-GMP ( Electric-Global Modular Platform). Oproti štandardnému dvojmotorovému EV6, sa výkon zvýši až o 63 % a to vďaka novému vysokovýkonnému zadnému motoru. Nabitie batérie z 10 % na 80 % trvá iba 18 minút.

Kia EV6 GT.
Zdroj: Kia

Crossover dostal nový predný nárazník špeciálne navrhnutý pre GT, inteligentný Full LED systém predných svetlometov s adaptívnym diaľkovým svietením a dynamické sekvenčné smerovky. Kolesá zaujmú päťlúčovými 21-palcovými zliatinovými diskami a neónovými brzdovými strmeňmi. V zadnej časti auta, za zvažujúcimi sa C-stĺpikmi, bude GT charakterizovať aerodynamický spojler.

Interiér auta zdobia neónové doplnky ladiace s farbou brzdových strmeňov. Ide napríklad o prešívanie sedačiek, volantu alebo o tlačidlo GT na ňom. Cestujúci v elektrickom EV6 GT si môžu nastaviť generovaný zvuk podľa toho, čo im vyhovuje. Zabezpečí to funkcia Active Sound Design, pomocou syntetizovaného posilnenia zvukov audiosystémom. Batožinový priestor športovej Kie poskytuje 480 l, po sklopení zadných sedačiek 1 260 l.

Motor prednej nápravy dosahuje výkon 160 kW (218 k), zadný motor má výkon až 270 kW (367 k). Chladenie vysokovýkonného zadného motora je doplnené o preplachovanie sústavy cievok elektromotora olejom a tým sa udržiava stabilná teplota aj v extrémnych podmienkach a počas dlhodobej prevádzky pri vysokých rýchlostiach.

Mohlo by vás zaujímať: