Kia v týchto dňoch mierne zmodernizovala typ Stonic, ktorým v roku 2017 rozšírila svoju športovo-úžitkovú ponuku smerom nadol. Teraz proces zopakovala. Ako bolo vopred známe, na 7. augusta mala naplánovanú premiéru ešte skromnejšieho modelu Sonet. Najmenšie SUV tejto značky je teda oficiálne na svete. Ako je dnes bežné, debutovalo len digitálnou cestou. No s podpisom indickej divízie.

Premiéru benjamína ponuky predznamenala vo februári štúdia odhalená v Naí Dillí. Nedávno zverejnené skice potvrdili, že sériový produkt sa od nej veľmi líšiť nebude. Detailné úpravy zahŕňali grafiku LED svetiel, spodnú časť nárazníkov či tvar spätných zrkadiel. Najzásadnejšou zmenou z hľadiska proporcií sú tak kolesá, ktoré majú priemer 16 palcov.

Kia Sonet debutovala v športovo štylizovanom vyhotovení GT-Line, štandardný model pravdepodobne dostane menšie ráfiky. Okrem toho asi príde o imitáciu difúzora či červeno-čiernu výplň masky chladiča. Rátať netreba ani s prednými brzdičmi lakovanými načerveno. No aj bez týchto prvkov si drobné SUV ponechá svojský štýl, ktorý charakterizujú najmä nahnevané svetlá lemujúce výrazný „tigrí nos“ a zaujímavo riešený koncový stĺpik.