Priaznivci kempovania dostali ďalšiu možnosť, ktorá im bude dráždiť fantáziu. Volkswagen Caddy California je najmenším obytným modelom spomedzi úžitkových vozidiel VW. Jeho nová generácia ponúka rozkladaciu posteľ, ktorá má podľa automobilky vysoko kvalitný matrac zaručujúci pohodlný spánok aj v prírode.

Volkswagen Caddy California.
Zdroj: Volkswagen

Posteľ sa rozloží tak, že najskôr sklopíte, prípadne úplne odstránite, sedadlá v druhom rade a zložíte aj kreslo spolujazdca. Potom v aute vzniká “letisko”, na ktorom sa vyspia dvaja dospelí a to dokonca s pekný výhľadom. Okrem bežných okien sa môžete za príplatok pozerať aj na hviezdy -  cez veľkú presklenú panoramatickú strechu.

Počas presunov je posteľ zložená v batožinovom priestore vozidla a Caddy tak bez problémov odvezie päťčlennú posádku. V kufri okrem postele nájdete aj priestor vyhradený pre stoličky a stôl či malú rozkladaciu kuchynku. Tá ponúka napríklad plynový horák vhodný na prípravu jednoduchých teplých jedál, ale aj príbory, riady a malý odkladací priestor na ďalšie drobnosti.

Volkswagen Caddy California.
Zdroj: Volkswagen

Je zrejmé, že v modeli Caddy California by štyria dospelí spať asi nechceli a ani nemohli. Volkswagen preto s autom ponúka aj modulárny stan, ktorý sa dá s vozidlom prepojiť a môžu v ňom spať ďalší dvaja dospelí. Ak by kempovať išli len dvaja ľudia, môžu doma rovno nechať sedadlá druhého radu a na ich mieste vznikne obrovský odkladací priestor. 

Volkswagen Caddy California.
Zdroj: Volkswagen

Caddy California bude dostupný s dvomi naftiakmi TDI ladenými na 55 kW (75 k) a 90 kW (122 k). K dispozícii bude aj variant s pohonom všetkých kolies či neskôr i predĺžená verzia s väčším priestorom. Caddy California prinesie všetky vychytávky, o ktorých sme písali pri premiére piatej generácie úžitkového Volkswagenu.