Opel donedávna ponúkal menšie modely, posledným známym je Corsa. Dizajn Opel Rocks-e vychádza z iného modelu Stellantis - Citroen Ami. Technicky sa toho veľa nezmenilo, akurát si Opel dal na kapotu svoj znak, ktorý definuje jeho 100% mestský charakter. Vďaka malým rozmerom, nízkemu výkonu a hmotnosti auto uspokojí potreby tínedžerov, pretože podľa európskych zákonov je to mikroautomobil.

The Rocks je dlhý 2,41 metra a váži iba 471 kilogramov. Vo vnútri ukrýva elektromotor s výkonom 8 koní poháňaný batériou s kapacitou 5,5 kWh, ktorá podľa cyklu WLTP poskytne dojazd 75 km. Ak ho budete musieť nabiť, pri domácej zásuvke by to malo trvať 3 až 4 hodiny. Už podľa nadpisu ste zrejme zhodnotili, že výkon nie je veľmi pôsobivý. Najvyššia rýchlosť je iba 45 km/hod, ale v preplnenom centre mesta sa veľakrát na vyššiu rýchlosť ani nedostanete. 

"The Rocks prekrýva priepasť medzi bicyklami a autami, “ povedal interiérový dizajnér Karim Giordimaina. „A deti si musia dávať pozor, aby im rodičia túto vec nezobrali, pretože je s ňou veľká zábava.“ Polomer otáčania je sedem metrov a bez ohľadu na to, aké emisné zákony prídu, Rock bude čistejší ako moped. Na rozdiel od neho vás ale ochráni pred dažďom a chladom.