V hlavnom meste Číny aktuálne prebieha autosalón, ktorý sa mal pôvodne konať v apríli. Na rozdiel od valnej väčšiny výstav ho organizátori nezrušili. Pod svetlami pekinského výstaviska debutoval za prísnych opatrení napríklad koncept elektrického SUV značky Honda, ale tiež omladený Volkswagen Phideon. Ten nemecká automobilka vyvinula špeciálne pre najľudnatejšiu krajinu sveta.

Najluxusnejšia limuzína VW, ktorá nahradila ohromne stratový Phaeton, má za sebou decentný facelift približujúci ju k aktuálnemu dizajnovému jazyku značky. Jej predná časť obsahuje upravenú masku chladiča, LED svetlomety i nárazník. Pripomína modely Passat i Touareg, od ktorých sa však odlišuje diódovým pásom v grile a podsvieteným logom. To dostala ako vôbec prvé auto nemeckého výrobcu.

Z hľadiska dizajnu boli zmeny na type Phideon decentné.
Zdroj: Volkswagen

Bočný pohľad odhaľuje nové disky kolies s turbínovým dizajnom. Vzadu sa objavil upravený nárazník s imitáciou štvorice výfukových koncoviek, ako aj odlišné svetlá s dynamickými smerovkami. Okrem toho je na veku batožinového priestoru nový symbol VW i zmenený nápis Phideon.

Ani interiér veľkého sedanu sa nevyhol zmenám. Nasťahoval sa doň modernejší infotainment s 9,2-palcovou obrazovkou, ale tiež head-up displej, systém nočného videnia či ozvučenie Dynaudio. Medzi zadnými sedadlami sa zasa objavila vstavaná chladnička. Komfort zvyšuje vzduchový podvozok, ktorý umožňuje nastavenie svetlej výšky i tvrdosti pruženia.

Špičková limuzína VW môže mať po novom aj chladničku.
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen Phideon po facelifte prekvapuje ponukou motorov. Z nej totiž vypadol i trojlitrový šesťvalec so systémom 4x4 i plug-in hybrid, ktorý využíval dvojliter a roztáčal predné kolesá. Jedinou dostupnou verziou tak bude konvenčný benzínový štvorvalec. Ten má výkon 165 kW (224 k) a krútiaci moment 350 Nm, pričom prednú nápravu poháňa cez sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku. Predaj inovovanej limuzíny sa na čínskom trhu spustí v októbri.