Kia Sonet.

Novinky Najlacnejšie SUV značky Kia klope na dvere: Svetovú premiéru bude mať už o dva týždne

Foto: Kia

24.7. 10:00 Kórejská novinka má na dĺžku merať menej než 4 metre, pod jej kapotou sa vraj objaví trojica motorov. Dizajnovo sa bude držať štúdie.

Počas februárového autosalóne v Naí Dillí debutovalo viacero malých športovo-úžitkových vozidiel. Medzi nimi aj koncept Kia Sonet, pri ktorom výrobca neskrýval sériové plány. Na finálnu verziu zvýšeného drobca nebudeme dlho čakať. Aktuálne už klope na dvere, juhokórejská firma začala lákať na jeho oficiálny debut.

Najmenšie a zároveň najlacnejšie SUV značky bude mať svetovú premiéru už o dva týždne, jeho odhalenie je naplánované na 7. augusta. Vzhľadom na aktuálnu situáciu asi len čisto digitálne. Z hľadiska predajného štartu bude na prvom mieste India, kde má Sonet prísť do obchodov už onedlho. Dostupný má byť ale aj na viacerých ďalších svetových trhoch.

Od konceptu sa sériový model dizajnovo asi nevzdiali.
Od konceptu sa sériový model dizajnovo asi nevzdiali.
Zdroj: Kia

Kia nateraz zverejnila iba skicu kórejského auta merajúceho na dĺžku menej než 4 metre potvrdzujúcu vernosť krivkám štúdie. Očakávame iba drobné zmeny týkajúce sa svetiel, spätných zrkadiel či kľučiek dverí, jemne upravené môžu byť aj nárazníky. Disky kolies asi dostanú menší rozmer.

O technickej stránke sa zatiaľ len špekuluje. Neoficiálne zdroje hovoria o dostupnosti atmosférického zážihového štvorvalca s objemom 1,2 litra tvoriaceho alternatívu k prepĺňanej jednotke 1.0 T-GDI, v ponuke má byť aj 1,5-litrový turbodiesel. Poháňať budú výhradne predné kolesá. Už onedlho sa dozvieme, čo je na týchto rečiach pravdy.

Diskusia  ()

Video

Diskusia