Bayon je pripravený hrať vedúcu úlohu v rade SUV. Juhokórejský výrobca sa rozhodol zvýšiť svoju oddanosť konkurenčnému a veľmi dôležitému segmentu B-SUV v Európe a vďaka tomu predstavil alternatívu k úspešnému modelu Hyundai Kona. Konfigurátor je spustený a auto má všetky potrebné ingrediencie na to, aby ho bolo možné označiť za to najzaujímavejšie lacné SUV, aké na starom kontinente nájdeme.

Hyundai Bayon cenník
Zdroj: Hyundai

Pokiaľ ide o mechanickú časť nového modelu, jedným z kľúčových noviniek je výhradne benzínová flotila. Rovnako dôležité je, že niektoré z dostupných pohonov sú vybavené 48-voltovou hybridnou technológiou. Prístupovú motorizáciu nastavuje motor 1,2i s výkonom 62 kW (84 k) spojený s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. O stupienok vyššie je 1,0-litrový blok T-GDi kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Tento motor je ponúkaný s ľahkou hybridnou technológiou s rovnakou úrovňou výkonu a so spomínanou manuálnou prevodovkou, ako aj so šesťstupňovou automatickou prevodovkou DCT.

BAYON je v ponuke v troch štandardných úrovniach výbavy. V štartovacej výbave Comfort má vozidlo 15-palcové disky kolies, predné halogénové svetlomety, denné LED svietenie, strešné lyžiny a bohatý balík bezpečnostných systémov a asistentov. Nechýba napríklad asistent rozjazdu do kopca, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, systém na sledovanie únavy vodiča, upozornenie na odjazd vozidla stojaceho vpredu, automatické prepínanie diaľkových svetiel, informácia o maximálnej povolenej rýchlosti vďaka asistentovi sledovania dopravných značiek, systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu, či automatické tiesňové volanie e-call.

Hyundai Bayon.
Zdroj: Hyundai

Výbava Comfort ponúka aj slušnú porciu prvkov, ktoré sa postarajú o pohodlie vodiča a posádky. Vodič ma k dispozícii výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant v koži, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, tónované sklá a prednú lakťovú opierku. Predné aj zadné okná sú elektricky ovládateľné. Auto má diaľkové ovládanie centrálneho zamykania a alarm. BAYON vo výbave Comfort disponuje 3,5-palcovou prístrojovou doskou Supervision s monochromatickým LCD displejom, manuálnou klimatizáciou, tempomatom s obmedzovačom rýchlosti, svetelným senzorom a zadnými parkovacími senzormi.