Novinky Nádej na zlúčenie Renaultu a FCA ešte stále žije

Foto: TASR

12.6. 12:00 Renault a Fiat Chrysler sa chceli zlúčiť, no rokovania sa skončili neúspechom, za ktorý obidve automobilky obvinili francúzsku vládu. Viacerí vládni činitelia však fúziu podporujú a dúfajú, že sa napokon uskutoční.

Plány na zlúčenie automobiliek Renault a Fiat Chrysler Automobiles (FCA) by mohli znova ožiť aj napriek kolapsu rokovaní minulý týždeň. Povedala to v utorok francúzska ministerka dopravy Elisabeth Bornová pre televíziu BFM. Pripojila sa k predstaviteľom vlády, ktorí dúfajú, že dôjde k obnove rokovaní o fúzii.

„Myslím si, že to nie je uzavreté,“ uviedla Bornová pre televíziu BFM na otázku, či sa rozhovory medzi oboma spoločnosťami skončili. Podobne sa vyjadril francúzsky minister financií Bruno Le Maire, podľa ktorého fúzia medzi francúzskym Renaultom a taliansko-americkým Fiat Chrysler Automobiles zostáva „dobrou príležitosťou“. Francúzsky minister pre rozpočet Gérald Darmanin minulý týždeň tiež vyjadril nádej, že „sa dvere nezavreli“.

Koncern FCA minulý týždeň vycúval z rozhovorov o fúzii s Renaultom v hodnote približne 35 miliárd dolárov (30,97 miliardy eur), pričom obe spoločnosti obvinili z kolapsu rokovaní francúzsku vládu. Francúzsko má v spoločnosti Renault podiel vo výške 15 percent. Kolaps rozhovorov zabránil vzniku tretej najväčšej automobilky s odhadovanými ročnými synergiami vo výške päť miliárd eur.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia