Concorso d'Eleganza Villa d'Este je podujatie, na ktorom BMW zvyklo v posledných desaťročiach predstavovať zaujímavé koncepčné autá. Napríklad také Gina Light Visionary alebo Gran Lusso Coupe. V roku 2012 si svoju premiéru odbil aj Z4 Zagato Concept a tento rok bavorská značka oživuje Z4 s pevnou strechou. Podobne ako predchádzajúci koncepčný automobil založený na Z4, aj toto je jedinečný výtvor, ktorý vzdáva hold minulosti a zároveň prezentuje moderný dizajn. V podstate sme svedkami návratu slávnej Z3 E36/8.

BMW Concept Touring Coupé.
Zdroj: BMW

BMW tvrdí, že Concept Touring Coupé má pod kapotou šesťvalec, takže si ho môžete predstaviť aj ako verziu nezvyčajného Z3 M Coupé z roku 2023. V skutočnosti je to Z4 M40i, ktorému bola odstránená elektrická skladacia plátenná strecha, aby sa uvoľnilo miesto pre pevnú strechu s typickým vzhľadom Hofmeister. Jedinečné kupé, ktoré je nalakované vo farbe Sparkling Lario s modrými akcentmi, má rozšírené podbehy zadných kolies a jedinečné disky kolies. Tie merajú vpredu 20 palcov a 21 palcov vzadu a majú 20-lúčový dizajn, ktorý nám pripomína bolestne krásnu Z8.

BMW Concept Touring Coupé.
Zdroj: BMW

Kým vnútorné usporiadanie je v podstate prevzaté zo sériovej Z4, kabínu zdobí efektné čalúnenie z talianskej dielne Poltrona Frau. Má dvojfarebnú povrchovú úpravu s tmavohnedou na vrchu a svetlohnedou na spodku. Pletená koža vyžaruje sofistikovanosť a zároveň nám pripomína „baseballové“ čalúnenie pôvodného Audi TT. Rovnako ako v prípade iných koncepčných vozidiel predstavených v priebehu rokov na Concorso d'Eleganza Villa d'Este, tento koncept nemá v pláne komerčný život.

Mohlo by vás zaujímať: