Ilustračné foto.
PR článok
PR článok

Novinky Motoristický august s Histo Cup aj Veľkou cenou SR

Foto: SLOVAKIA RING

8.8. 0:05 Autodróm SLOVAKIA RING ponúkne tento mesiac priaznivcom rýchlych kolies hneď dve lákadlá: historické skvosty tento víkend a neskôr tradičnú OMV MaxxMotion Veľkú cenu Slovenskej republiky preteky cestných automobilov na okruhu.

Histo Cup navštevuje SLOVAKIA RING každoročne a láka fanúšikov množstvom historických pretekárskych strojov: od monopostov, cez historické vozidlá GT a cestovné vozidlá veľkých kubatúr a jedinečného zvuku. Pod jednou strechou na našom prvom permanentnom okruhu a s nabitým programom už teraz 10. a 11. augusta.

Historikov vystrieda 23.-25. augusta najtradičnejšie slovenské okruhové podujatie: Veľká cena SR. Tú netreba fanúšikom obzvlášť predstavovať, keďže sa jazdí na SLOVAKIA RINGU každoročne od roku 2010. Bude to teda jubilejná 10. Veľká cena u nás. Autá budú rozdelené opäť do rozličných divízií podľa objemu motora a ďalších parametrov. Čakajú nás národné Majstrovstvá Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska a Rakúska. Chýbať nebude ani trofej ESET V4 Cup.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: SLOVAKIA RING

Čo teda diváci uvidia? V prvom rade dvoje šprintových pretekov najsilnejšej Divízie 4 nad 2000 cm3 vozidiel GT3 ako Porsche 911, Ferrari 458, Lamborghini Huracán, Audi R8, ale aj mnohých ďalších. Tu stretávame pravidelne najlepších slovenských jazdcov ako Mira a Maťa Konôpkovcov, Štofiho Rosinu či Richarda Gondu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: SLOVAKIA RING

Divízia 4 do 2000 cm3 pre zmenu ponúka nabité štartové pole, v ktorom sa okrem cestovných áut a legiend ako je Julo Konček ukážu napríklad obľúbené Mazdy MX-5 rovnomenného pohárového seriálu. Spoločné štartové pole oboch divízií uvidíme v sobotňajších večerných vytrvalostných pretekoch s výmenami jazdcov.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: SLOVAKIA RING

Samozrejme, nechýba ani formulová divízia a prototypy. Program Veľkej ceny je vždy plný s nekončiacou akciou od rána do večera. Organizátor smeruje vždy takéto podujatia aj na rodiny s deťmi, ktorých v areáli čakajú aj atrakcie ako zvierací Malkia Park, škola šmyku a jazdy terénnymi autami, ale aj čoraz obľúbenejšie Vojenské múzeum.

Veľká cena SR na SLOVAKIA RINGU prichádza teda 23. až 25. augusta.

Ďalšie informácie nájdete na http://www.slovakiaring.sk/home/

***
Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road jazdu vo vynovenom areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj nový Malkia Park, útočisko pre exotické zvieratá, otvorený aj pre verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.

PR článok
autor PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.