Novinky Model 3 sa začne v Európe predávať budúci rok

Foto: Tesla

18.11. 2018 13:00 Tesla začne predávať svoj Model 3 v Európy budúci rok a prispôsobí ho európskym požiadavkám, najmä v súvislosti s nabíjaním.

Tesla, americký výrobca áut s elektrickým pohonom, pokračuje v prípravách na distribúciu svojho Modelu 3 v Európe. Vozidlo bude prispôsobené európskym požiadavkám. Okrem iného bude mať aj zástrčku na rýchle nabíjanie batérií typu CCS. To umožní, aby sa dali batérie nabíjať nielen doma, ale aj na nabíjacích staniciach rozličných typov. 

Dodávky Modelu 3 zákazníkom v Európe by sa mali začať v prvej polovici nasledujúceho roka. V stredu vystavila Tesla prvé elektroautá modelu vo svojich autopredajniach v Mníchove a Düsseldorfe.

Presná cena modelu v Európe nie je ešte známa. V Spojených štátoch je jeho základná cena 35 000 dolárov (30 984,42 eura). K tomu treba ešte prirátať daň. Zákazníci si priplácajú aj za nadštandardné vybavenie vozidla.

Na plánovanú výrobu okolo 5 000 áut týždenne sa Tesla dostala v Kalifornii v lete tohto roku. Cieľ dosiahla s takmer polročným oneskorením. Majiteľ Tesly, miliardár Elon Musk získal na model už viac ako 400 000 objednávok. Každý zákazník musel zaplatiť rezervačný poplatok 1 000 dolárov.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia