Ostatné roky a mesiace boli v aliancii Renault-Nissan-Mitsubishi poriadne turbulentné. Aj pre nelichotivé hospodárske výsledky museli jednotlivé firmy meniť svoje stratégie a avizujú veľké škrty vo viacerých oblastiach. Tri diamanty predstavili svoje plány ako posledné. Našinca pravdepodobne nepotešia, táto automobilka sa totiž plánuje zamerať na perspektívne trhy. Najviac sa jej darí v Ázii.

Japonský výrobca ohlásil, že na starý kontinent už neuvedie žiadne novinky. Čo to znamená v praxi? V našich končinách sa podľa všetkého nebude predávať ďalšia generácia pomerne obľúbeného typu Outlander, ktorá má debutovať už onedlho. Taktiež nemusíme v budúcnosti rátať s nástupcom menšieho SUV s označením ASX či pick-upu L200.

Ďalšiu generáciu SUV Outlander naznačil koncept Engelberg.
Ďalšiu generáciu SUV Outlander naznačil koncept Engelberg.
Zdroj: Filip Kadlečík

So svojimi aktuálnymi produktmi chce Mitsubishi počkať na koniec ich životných cyklov. Niektoré však môže z portfólia vyradiť aj preto, že prestanú spĺňať sprísňujúce sa emisné normy. Mitsubishi tak postupne v Európe úplne skončí. Nateraz sa však nič reálne nemení, predaj normálne pokračuje a ohrozené nie sú ani servisné služby.