Koncom júla šokovala motoristický svet správa o odchode značky Mitsubishi z európskych brehov. Japonská automobilka verejnosť neskôr upokojovala, keďže žiaden rýchly exodus v pláne nemá. Na starý kontinent akurát prestane uvádzať pripravované modely. Nateraz však nie je celkom vylúčené, že ešte niečo nové predsalen prinesie. Napríklad omladený Eclipse Cross.

Toto kompaktné SUV debutovalo v roku 2017 a preto neprekvapuje, že ho čoskoro čaká facelift. V týchto dňoch o ňom výrobca prezradil prvé detaily. Hovorí o dizajnovej inšpirácii konceptom e-Evolution, ktorú vidieť na zverejnenom obrázku. Podľa neho môžeme čakať odlišné zadné svetlá a piate dvere. Je evidentné, že štylistické zmeny čakajú i prednú časť.

Mitsubishi Eclipse Cross.
Zdroj: Mitsubishi

Modernizácia nebude iba kozmetická. Paletu v rámci nej obohatí plug-in hybrid, ktorý má údajne využiť techniku zdedenú z väčšieho typu Outlander. Očakávať teda môžeme systém využívajúci 2,4-litrový atmosférický benzín a dvojicu elektromotorov poháňajúcich všetky kolesá.

Mitsubishi plánuje odhaliť inovovaný Eclipse Cross v prvom kvartáli budúceho roka, krátko na to asi spustí predaj. Jeho dostupnosť je otázna. Japonská centrála sa síce vyjadrila jasne, no proti jej rozhodnutiu tvrdo bojujú viacerí importéri i predajcovia. Práve na európskych trhoch viazaných prísnymi emisnými normami by pritom model PHEV mohol uspieť. Zatiaľ teda nemôžeme definitívne vylúčiť, že ho uvidíme i v slovenských obchodoch.