Spolu s modelmi Space Star, ASX a Eclipse Cross PHEV nový Colt výrazne rozšíri trhové pokrytie Mitsubishi Motors v hlavných segmentoch starého kontinentu. Od roku 2023 bude preto paleta vozidiel pozostávať z hatchbackov a SUV a bude ponúkať aj elektrické pohonné jednotky.

Názov Colt bol prvýkrát použitý v roku 1962 a v rámci japonskej automobilky má bohatú históriu. Predstavil rôzne generácie (hlavne kompaktných) automobilov po celom svete a stal sa jedným z najznámejších modelov Mitsubishi. Najnovšieho, vyrobeného aj v Európe, sa v rokoch 2004 až 2014 predalo viac ako 400 000 kusov.

Nové Mitsubishi Colt ponúkne rozsiahly balík výbavy, ktorý zahŕňa najpokročilejšie technológie, celý rad motorov a bude sa vyrábať v závode Renaultu v Burse (Turecko). Základom bude platforma CMF-B aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi. Frank Krol, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors Europe, povedal: „Príchod nového 5-dverového sedanu Colt a predtým ohláseného nového ASX v roku 2023 výrazne rozšíri našu ponuku, ktorá už môže počítať s mestským autom Space Star a Eclipse Cross PHEV. Mitsubishi Motors má dlhoročné skúsenosti v segmente B a rad Colt túto tradíciu dobre reprezentuje: tešíme sa na písanie novej kapitoly v histórii Coltu a značky Mitsubishi Motors v Európe."