ikona

Novinky Mitsubishi avizuje koncept SUV Engelberg

Foto: Mitsubishi

30.1. 11:40 Vozidlo pomenované po švajčiarskom rezorte má charakteristické tvary prednej časti zvýraznené diódami, vykľuť sa z neho môže nový Outlander.

Už len zopár týždňov zostáva do otvorenia ďalšieho ročníka ženevského autosalóna, ktorý je mnohými považovaný za najvýznamnejšie podujatie svojho druhu. Na aktuálnom vydaní nebude značka Mitsubishi chýbať. Medzi prvými pritom prezradila, čo pre výstavisko Palexpo pripravuje. Prostredníctvom fotografie avizuje koncept SUV nazvaný Engelberg Tourer.

Japonská štúdia bude mať pravdepodobne terénny štýl
Japonská štúdia bude mať pravdepodobne terénny štýl
Zdroj: Mitsubishi

Na prvotnom obrázku môžeme vidieť prednú časť s charakteristickými tvarmi, ktoré japonský výrobca označuje ako Dynamic Shield. Typické pochrómované prvky ešte zvýrazňujú pásy modrých diód. S nimi susedia drobné denné svetlá, pričom hlavné svetlomety sú evidentne v nárazníku. Ďalšie LED moduly sa v štýle off-roadov nachádzajú na streche. Vozidlo bude mať kamery namiesto spätných zrkadiel a podľa neoficiálnych zdrojov aj elektrický pohon. Žiadne detaily zatiaľ nevieme.

Štúdia dostala svoje germánsky znejúce meno po známom zimnom rezorte vo Švajčiarsku, čo pravdepodobne odkazuje na miesto jeho chystanej premiéry. No zároveň môže ísť o slovnú hračku. Dané slovo má totiž podobnú rytmiku ako názov Outlander, ktorého súčasná generácia debutovala v Ženeve pred siedmimi rokmi. Už onedlho by teda mala dostať nástupcu. Nemusí priamo vychádzať z konceptu Engelberg, ale pravdepodobne sa ním aspoň dizajnovo inšpiruje.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia