Novinky Mercedes triedy X a Renault Alaskan

15.9. 2017 22:00 Obe autá zvonka nepopierajú svoj pôvod, za rôznymi maskami sú jednoznačne identifikovateľné línie Nissanu Navara.

Mercedes aj Renault ale určite nevykročili zlým smerom, Nissan Navara je veľmi schopné na ceste, tak ako aj mimo nej.

 
2017 - Essais Presse Renault ALASKAN en Slovénie
2017 - Essais Presse Renault ALASKAN en Slovénie
 Renault Alaskan, autor: Renault

V interiéri išiel ďalej Mercedes, ktorý prístrojovú dosku úplne prekopal, aby ponúkol identitu svojej značky a dokonca aj svoj multimediálny systém. Či mu to vyšlo musíte posúdiť vy, nám sa na Nissane ani Renaulte nezdá nič horšie. Navyše, materiály sú viac-menej identické.

 
2017 - Essais Presse Renault ALASKAN en Slovénie
2017 - Essais Presse Renault ALASKAN en Slovénie
 Interiér Renault Alaskan,autor: Renault

Osobitosť jednotlivých značiek najlepšie vidno v exteriéri, kde predná časť na rozdiel takmer identickej zadnej časti (ak nepočítame svetlá) jednoznačne hovorí o tom, kto má rád hviezdy a kto má rád kosoštvorce.

 
Mercedes-Benz X-Klasse – Interieur, Ausstattungslinie PROGRESSIVE   Mercedes-Benz X-Class – Interior, design and equipment line PROGRESSIVE
Mercedes-Benz X-Klasse – Interieur, Ausstattungslinie PROGRESSIVE Mercedes-Benz X-Class – Interior, design and equipment line PROGRESSIVE
Zdroj: Daimler AG - Product Communicati
 Mercedes triedy X, autor: Mercedes

Kým dnes sú všetky autá vybavené rovnakými agregátmi (2,3 litrový naftový štvorvalec s výkonmi 120 a 140 kW, resp. 163 a 190 koní), Mercedes ohlásil na budúci rok aj silnejší šesťvalec s výkonom 190 kW (258 koní).

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia