ikona

Novinky Mercedes má rekord SUV z Nürburgringu

Foto: Mercedes-AMG

2.12. 2018 7:00 Špičková verzia triedy GLC pokorila talianskeho konkurenta o čosi vyše dvoch sekúnd a automobilka vidí priestor na ďalšie zlepšenie.

Počas ostatnej dekády vzniklo viacero športovo-úžitkových áut, ktoré disponujú nefalšovaným športovým charakterom. Medzi elitu segmentu sa predvlani zaradila Alfa Romeo s modelom Stelvio Quadrifoglio Verde. Toto vozidlo si vypočulo mnohé pochvalné slová a taktiež získalo triedny titul na obávanej Nordschleife. Nedávno však o svoje prvenstvo prišlo.

Najrýchlejším SUV na svetoznámom okruhu je model GLC 63 S
Najrýchlejším SUV na svetoznámom okruhu je model GLC 63 S
Zdroj: Mercedes-AMG

Rekord kategórie SUV z Nürburgringu má po novom Mercedes-AMG. Nemecká automobilka prehnala Zeleným peklom osemvalcového svalovca menom GLC 63 S, ktorý dosahuje rovnaký maximálny výkon 375 kW (510 k) ako jeho taliansky súper. Dvojica je evidentne vyrovnaná nielen na papieri. Aktuálna zmena držiteľa titulu bola totiž tesná, výkonný model trojcípej hviezdy s časom 7 minút, 49 sekúnd a 369 tisícin nadelil konkurentovi len čosi vyše dvoch sekúnd. Nešlo teda o žiadny priepastný rozdiel.

Stuttgart sa dosiahnutým časom pochválil a zároveň podotkol, že jeho vývojový inžinier Markus Hofbauer na to potreboval jediný pokus. Okrem toho spomenul aj jesenné podmienky. Nie je preto vylúčené, že z aktuálneho výkonu by bolo možné ešte niečo skresať. Mercedes sa však aktuálne nemusí o nič pokúšať. Rekord má vo vrecku a zostáva mu akurát čakať na vyzývateľa.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia