Mercedes-Benz E All-Terrain

Novinky Mercedes E All-Terrain: Skôr o dizajne

Foto: autor

4.10. 2016 20:00 Terénne štylizovaná verzia kombi nemá ani v maximálnej polohe extra svetlú výšku. Stuttgart zatiaľ predviedol jedinú motorizáciu.

Na autosalóne v metropole Francúzska absolvovalo výstavný debut niekoľko noviniek s logom trojcípej hviezdy. Vôbec po prvýkrát tam Mercedes-Benz ukázal model E All-Terrain, ktorý je dlho očakávaným vstupom značky do segmentu terénnych kombíkov. Ako pôsobí naživo?

Mercedes-Benz E220d All-Terrain na autosalóne
Mercedes-Benz E220d All-Terrain na autosalóne
Zdroj: autor

Stuttgart toto vozidlo virtuálne predvádzal v zaujímavej červenej farbe, pre jeho parížsku premiéru však zvolil nenápadnejší hnedý odtieň. Na ňom boli sivé plastové dielce o niečo menej výrazné. V spojení so striebornými prvkami ich však bolo stále vidieť dosť na to, aby sa All-Terrain dal spoľahlivo odlíšiť od klasického kombi. Špecifické sú tiež kolesá s vyšším obutím. Exemplár predstavený na autosalóne mal devätnástky, ktoré mali natiahnuté pneumatiky s mierami 245/45 R19.

Kolesá majú vyššie obutie než pri štandardných modeloch
Kolesá majú vyššie obutie než pri štandardných modeloch
Zdroj: autor

Svetlá výška triedy E so vzduchovým pružením sa môže hýbať v rozmedzí 121 až 156 milimetrov. Ani v maximálnej polohe teda nejde o nič extra, napríklad konkurenčné Volvo V90 Cross Country má celých 62 mm k dobru. Pri ňom možno hovoriť o výrazne zlepšenej priechodnosti. Skromnejšie číslo nemeckého modelu však napovedá, že verzia All-Terrain je skôr o dizajne. Napriek tomu si s ňou pri výletoch mimo asfaltu možno dovoliť viac než so štandardným kombi.

Interiér novinky sa od klasických verzií prakticky nelíši
Interiér novinky sa od klasických verzií prakticky nelíši
Zdroj: autor

Pod svetlami výstaviska sme si prezreli aj interiér, ktorý sa od klasických verzií prakticky nelíši. Identifikátor terénne štylizovaného auta sa dostal akurát na koberčeky. Medzi jazdnými režimami sa objavil mód určený mimo spevnených povrchov, inak je všetko po starom. Ani pohon sa nemenil. Mercedes-Benz predviedol zatiaľ jedinú motorizáciu E220d, ktorá má výkon 143 kW (195 k).

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia