Mercedes-Benz GLA druhej generácie.

Novinky Mercedes-Benz uvádza do predaja druhú generáciu triedy GLA: Koľko bude stáť na Slovensku?

Foto: Mercedes-Benz

19.2. 9:00 Nemecké vozidlo prešlo kompletnou premenou a pôsobí robustnejšie. Do našich obchodov prichádza so štyrmi pohonnými jednotkami, všetky disponujú štandardne dvojspojkovou prevodovkou. Okrem slabšieho benzínu ich možno na želanie vybaviť systémom 4Matic.

V priebehu minulej dekády Mercedes-Benz výrazne rozšíril svoje zastúpenie v segmente nižšej strednej triedy, pričom s viacerými produktmi dosiahol predajný úspech. Platí to aj pre najmenšie SUV značky označené písmenami GLA. To dostalo nástupcu len krátko pred Vianocami, no momentálne už prichádza do predaja aj na slovenskom trhu.

Prémiové nemecké vozidlo prešlo kompletnou premenou, ktorá zasiahla jeho dizajn i proporcie. Strecha napríklad narástla smerom nahor o celých 10 centimetrov. Mercedes vďaka tomu pôsobí robustnejšie, prispieva k tomu aj štedrejšia svetlá výška či prítomnosť väčších kolies. Okrem toho sú na palube modernejšie technológie a pod kapotou lepšie motory.

Najlacnejšie SUV nemeckej značky prešlo množstvom vylepšení.
Najlacnejšie SUV nemeckej značky prešlo množstvom vylepšení.
Zdroj: Mercedes-Benz

SUV prichádza bez verzie AMG, na tú si ešte musíme počkať. Automobilka uvádza druhú generáciu triedy GLA do našich obchodov so štyrmi pohonnými jednotkami. Všetky disponujú štandardne dvojspojkovou prevodovkou a okrem slabšieho benzínu ich možno na želanie vybaviť systémom 4Matic. Základom je variant označený číslom 200. Pod kapotou má 1,33-litrový štvorvalec, ktorý do ústrojenstva 7G-DCT posiela výkon 120 kW (163 k).

Mercedes-Benz GLA 250 poháňa dvojliter naladený na 165 kW (224 k), v tomto prípade je použitá dvojspojka s ôsmimi stupňami. To isté platí pre naftové verzie. Obe majú turbodiesel s objemom dva litre: variant 200 d z neho dostane najviac 110 kW (150 k), silnejší model 220 d má maximum na úrovni 140 kW (190 k). S manuálom sa aspoň nateraz nekombinuje žiaden motor.

Základný variant triedy GLA sa začína predávať za 38-tisíc eur.
Základný variant triedy GLA sa začína predávať za 38-tisíc eur.
Zdroj: Mercedes-Benz

Koľko bude kompaktné SUV stáť na Slovensku? Základná cena dvestovky je stanovená na 38 034 eur, na opačnej strane je výkonnejší zážihový variant s pohonom 4x4 tesne prekračujúci hranicu 46-tisíc. Takmer rovnaú čiastku stojí silnejšia naftová štvorkolka. Ide o ceny s DPH, ale bez príplatkov. Reálna suma sa vo veľkej miere odvíja aj od nich.

Aktuálny slovenský cenník novej triedy GLA.
Aktuálny slovenský cenník novej triedy GLA.
Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia