Táto menšia dodávka, ktorá bude priamou náhradou za model Citan, vychádza z rovnakej architektúry ako Renault Kangoo. Mercedes sa však postaral o to, aby nikoho ani len nenapadlo spojiť si auto s francúzskou značkou.

Koncept EQT je prakticky elektrická verzia triedy T a je stále v štádiu prototypu. To nám umožňuje nahliadnuť do „mozgu“ produkčného modelu, čo sa týka dizajnu i technológie. Už na prvý pohľad je jasné, že Mercedes sa nebojí dizajnovej revolúcie.

V tomto zmysle má koncept avantgardný vzhľad s LED svetlometmi, výraznú prednú masku, ktorou sa môžu pochváliť všetky elektrické modely značky, veľkú panoramatickú strechu, zabudované chromové kľučky a posuvné bočné dvere na pohodlné nastupovanie.

Čo sa týka rozmerov, ide o dodávku s dĺžkou 4,95 metra, šírkou 1,86 metra a výškou 1,83 metra. Vďaka tomu sa vo vnútri EQT vytvoril pohodlný priestor pre 7 cestujúcich, samozrejme s možnosťou odstránenia tretieho radu sedadiel a zväčšenia kufrového priestoru.

Mercedes-Benz koncept EQT
Zdroj: Mercedes-Benz AG - Global Commun

Interiér je potiahnutý atraktívnou bielou kožou, pričom veľké množstvo svetlých línií pomáha zakryť fakt, že sedíte v dodávke. Palubná doska je podobná ako pri iných vozidlách od Mercedesu, nesmie chýbať ani multifunkčná jednotka s podporou systému MBUX či ambientné osvetlenie.

Nemci bohužiaľ nezverejnili ďalšie podrobnosti o batožinovom priestore, dokonca ani o elektrickom pohone. V prípade elektrickej energie by sme sa však mohli odraziť od Renaultu Kangoo E-Tech, ktorý má nainštalovanú batériu s kapacitou 45 kWh, ktorá poskytne 265 kilometrov dojazdu. Ale kto vie, možno nás Nemci opäť prekvapia.