Mercedes si pripomína minulosť kupé triedy E.

Novinky Mercedes-Benz plánuje dokončiť modernizáciu triedy E: Dvojdverové modely ukáže onedlho

Foto: Mercedes-Benz

20.5. 10:11 Predchodca dnešných vozidiel debutoval pred viac než polstoročím, ich inovované verzie by mali ísť v stopách súrodencov.

Medzi novinkami predstavenými na zrušenom ženevskom autosalóne malo figurovať aj omladené Éčko. Mercedes-Benz ho začiatkom marca ukázal aspoň virtuálne, plachtu stiahol súčasne zo sedanu a kombi. Modernizáciu dôležitého typu teraz plánuje dokončiť. Facelift pripravuje aj pre dvojdverové modely, ktoré ukáže už onedlho.

V týchto dňoch vydal nemecký výrobca tlačovú správu, v ktorej mapuje históriu kupé a kabrioletov triedy E. Vrátane ich predchodcov či radu CLK. Korene produktovej línie siahajú k modelu Stroke/8 Coupé predstaveného v roku 1968, pričom počas polstoročia sa jej súčasťou stalo mnoho zaujímavých vozidiel. Do pamäti sa zapísali najmä svalnaté kúsky nesúce podpis AMG.

Mercedes pred odhalením najnovšieho kabrioletu triedy E spomína na jeho minulosť.
Mercedes pred odhalením najnovšieho kabrioletu triedy E spomína na jeho minulosť.
Zdroj: Mercedes-Benz

Najnovšiu kapitolu príbehu naznačil Mercedes dvojicou obrázkov, na ktorých sú pripravované prekryté plachtou. Oficiálne teda o nich nevieme veľa. Je však prakticky isté, že z hľadiska dizajnu pôjdu dvojdverové verzie v stopách svojich príbuzných. To isté by malo platiť pre interiér, vybavenie či paletu motorov. V nej očakávame viacero elektrifikovaných variantov, na detaily si ale ešte musíme počkať.

Diskusia  ()

Video

Diskusia