Elektrické SUV Mercedes-Benz

Novinky Mercedes-Benz chystá elektrické SUV

Foto: Mercedes-Benz

28.9. 2016 11:02 Krátko pred začiatkom autosalóna zverejnil Stuttgart video týkajúce sa štúdie, z ktorej má v roku 2019 vzniknúť sériový model.

Elektromobily kalifornskej firmy Tesla Motors doteraz nemali žiadnych priamych súperov. Platilo to o jej pilotnom produkte Roadster, populárnom liftbacku Model S i pomerne nedávno odhalenom type označenom písmenom X. V prípade posledného menovaného to však vyzerá na skorý príchod konkurencie. O vozidle podobného razenia od Audi sa hovorí už dlhšie, Jaguar čosi také aktuálne vyvíja a elektrické SUV evidentne chystá aj Mercedes-Benz. Jeho koncept ukáže v Paríži.

Mercedes vyvíja súpera pre Model  X od Tesla Motors
Mercedes vyvíja súpera pre Model X od Tesla Motors
Zdroj: Mercedes-Benz

Stuttgart krátko pred začiatkom medzinárodného autosalóna zverejnil video týkajúce sa tejto novinky. Verejnosti sa v ňom pýta, či je pripravená na zmenu. Spolu s touto otázkou naznačuje prednú časť auta. V krátkom spote môžeme okrem toho vidieť aj niekoľko ďalších detailov z karosérie, rovnako ako zopár pohľadov do interiéru. Štúdia bude evidentne obsypaná diódami.

V súčasnosti nezverejnil Mercedes o SUV žiadne konkrétne detaily. Otáznik preto visí nad označením konceptu i jeho technikou, no podľa neoficiálnych zdrojov z neho v roku 2019 vznikne sériový model. Ponúknuť by mal dojazd približne 500 kilometrov na jedno nabitie.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia