ikona

Novinky Mercedes-AMG CLA 35 aj vo verzii kombi

Foto: Mercedes-AMG

6.6. 14:09 Športové ambície boli pri predchodcovi výsadou štvordverovej verzie. Shooting Brake nie je oproti nej pomalší, stovku zvláda za 4,9 sekundy.

Rodina vozidiel označených trojcípou hviezdou a číslom 35 sa rozrastá. Jej prvým členom bolo Áčko ako hatchback, neskôr pribudol sedan a následne odhalil Mercedes-AMG obdobnú verziu triedy CLA. Po kupé-sedane teraz prichádza tento model aj vo verzii kombi s prívlastkom Shooting Brake. Pri predchodcovi boli športové ambície výsadou štvordverovej verzie, to sa teraz mení.

Novinka je najpraktickejším členom športovej línie kompaktov
Novinka je najpraktickejším členom športovej línie kompaktov
Zdroj: Mercedes-AMG

Modelové portfólio nesúce podpis Affalterbachu je teda opäť o niečo širšie. Jeho najnovší člen debutoval v rovnakom žltom kabáte ako predchádzajúce tridsať-päťky a prevzal od nich tiež dizajn diskov kolies či tvary bodykitu. Výnimkou je akurát strešný spojler prispôsobený odlišnému tvaru karosérie. V interiéri je to taktiež stará známa pieseň, s výnimkou batožinového priestoru poskytujúceho objem 505 litrov. Vďaka tomu ide o najpraktickejšieho člena línie 35.

Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake disponuje nezmeneným benzínovým dvojlitrom s turbom, ktorý produkuje výkon 225 kW (306 k) a krútiaci moment 450 Nm. Štandardom je sedemstupňová dvojspojková prevodovka a pohon všetkých kolies. Vďaka minimálnemu hmotnostnému rozdielu nie je kombi o nič pomalšie než jeho súrodenec, stovku zvláda rovnako za 4,9 sekundy. Najvyššia rýchlosť je klasicky obmedzená na úrovni 250 kilometrov za hodinu.

Viac-menej nezmenené sú aj ostatné komponenty techniky. Do arzenálu spadajú adaptívne tlmiče i silné brzdy, ktoré majú vpredu 350-milimetrové kotúče. Od klasických modelov Shooting Brake sa vozidlo odlišuje riadením i konštrukciou prednej nápravy. A rozdiel bude taktiež v cene, žiadnu sumu však zatiaľ nepoznáme. Odhady hovoria o úrovni asi 55-tisíc eur.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia