Mercedes-AMG A 45 S.

Novinky Mercedes-AMG A 45 S je najsilnejší kompakt sveta, napriek tomu má dostať takmer 200 koní navyše

Foto: RENNtech

14.1. 11:45 Nemecká divízia spoločnosti RENNtech avizuje tri stupne úprav hatchbacku s dvojlitrovým srdcom, len preprogramovaním riadiacej jednotky vie jeho pôvodné parametre posunúť na úroveň 349 kW (475 k) a 575 Nm.

Autám označeným trojcípou hviezdou sa venuje slušná kôpka tunerov. RENNtech patrí medzi tých najpovolanejších, firma s hlavným sídlom na Floride smelo konkuruje plejáde nemeckých súperov. Venuje sa pritom najmä ladeniu motorov. Mercedes-AMG A 45 S je toho dôkazom: je to najsilnejší sériový kompakt sveta, napriek tomu z neho tento špecialista chce dostať o takmer 50% viac výkonu.

Druhá generácia extrémneho hot-hatchu má pod kapotou prepĺňaný benzínový dvojliter, ktorý dosahuje vo verzii S najvyšší výkon 310 kW (421 k) a krútiaci moment 500 Nm. Dynamické parametre sú podobne úctyhodné, šprint 0-100 km/h má trvať 3,9 sekundy a najvyššie tempo vozidla je 270 km/h. Podľa nemeckej divízie spoločnosti RENNtech to ale stále nie je dosť. Avizuje preto úpravy štvorvalca, ktoré majú prísť v troch stupňoch.

V špičkovo upravenej verzii by mal tento hot-hatch produkovať až 600 konských síl.
V špičkovo upravenej verzii by mal tento hot-hatch produkovať až 600 konských síl.
Zdroj: RENNtech

Ako prvé sa dostanú na trh odlišné dáta riadiacej jednotky, ktoré dokážu špičku parametrov posunúť na úroveň 349 kW (475 k) a 575 Nm. Neskôr sa pridajú dve ďalšie verzie vybavené odlišným turbodúchadlom a ladeným výfukom. V prvom prípade má dvojlitrové srdce hatchbacku produkovať porciu 404 kW (550 k), pri špičkovej úrovni má byť reč až o údaji 441 kW (600 k). Mercedes má teda navzdory svojmu rekordnému statusu dostať od tunera takmer 200 koní navyše.

RENNtech komplexnejšie úpravy zatiaľ iba pripravuje. Už teraz ale začína ponúkať aktívny výfukový modul, pomocou ktorého možno ovplyvniť hlučnosť potrubia. Okrem toho má vo svojom portfóliu aj kratšie pružiny. Takmer samozrejmosťou sú špecifické disky kolies, ktoré tejto spoločnosti dodáva známy výrobca Vossen. Ceny jednotlivých komponentov a zásahov sme sa zatiaľ nedozvedeli.

Diskusia  ()

Video

Diskusia