Počas minulého týždňa ukázal McLaren maskovaný prototyp šesťvalcového modelu nahrádzajúceho rad Sports Series, ktorý sa onedlho zaradí do kategórie PHEV. Britská automobilka však pripravuje aj extrémnejšie vozidlo s elektrifikovaným pohonom. Volať sa bude údajne Sabre a aktuálne si ho môžeme po prvýkrát obzrieť na fotkách. No zatiaľ s výraznou kamuflážou.

O príprave tohto hyperšportu spadajúceho do línie Ultimate Series vieme dlhšie, pôvodne bol známy pod kódovým označením BC-03. Jeho vizualizácie unikli na internet takmer presne pred rokom. Z tvarov vozidla zachyteného pred kalifornskou pobočkou automobilky McLaren jasne vidieť, že sú autentické. Zamaskované krivky s nimi totiž korešpondujú. Ide ostrú prednú časť, krídlové dvere s malými oknami v štýle ikonického modelu F1 či zadok, ktorý obsahuje masívny difúzor a komplikované prítlačné krídlo.

Už vlani spomínali dobre informované zdroje štvorlitrový dvakrát prepĺňaný osemvalec doplnený dvomi elektromotormi a celkový výkon 846 kW (1 150 k). Aj podľa aktuálnych správ má mať britské hybridné kupé 1 150 koní, hovorí sa aj o krútiacom momente 1 275 Nm. Zmenil sa objem výrobnej série. Pôvodne sa skloňovalo len 5 kusov, aktuálne spomína stránka Carscoops trojnásobný počet a špecifikuje aj očakávanú miliónovú cenu. Začínať by mala na úrovni 3,3 mil. amerických dolárov (2,8 mil. eur).