Angličania plánujú vyrobiť 399 kusov zatiaľ nepomenovaného modelu.

Novinky McLaren nám asi znovu vyrazí dych: Pripravuje ultimátny otvorený hyperšport

Foto: McLaren

17.8. 9:22 Speedster spadajúci do línie Ultimate Series zboku dizajnom pripomína model 720S, pôjde o historicky najľahšie sériové dielo anglickej značky.

V priebehu jedinej dekády dokázali vo Wokingu postaviť portfólio sériových športových automobilov, ktoré znesie porovnanie so značkami pôsobiacimi vo fachu podstatne dlhšie. McLaren nám už naservíroval niekoľko úžasných strojov. Čoskoro nám asi znovu vyrazí dych, už počas tohto víkendu odhalí na podujatí Concourse d’Elegance v americkom Pebble Beach čosi špeciálne.

Krátko pred premiérou britská automobilka prezradila, že chystá zástupcu svojej elitnej línie Ultimate Series. A bude mať kompletne otvorenú karosériu. Tú môžeme sčasti vidieť na zverejnenej fotografii zachytávajúcej jeho siluetu, ktorej súčasťou nie je strecha ani čelné sklo. Dvojicu pasažierov chráni pred vetrom len drobný deflektor. Za nimi sa nachádzajú klasické aerodynamické hrby, okrem toho obrázok ukazuje aj ďalšie krivky karosérie, disky kolies či tenké LED svetlá.

Angličania plánujú vyrobiť 399 kusov zatiaľ nepomenovaného modelu.
Angličania plánujú vyrobiť 399 kusov zatiaľ nepomenovaného modelu.
Zdroj: McLaren

Speedster zboku dizajnom trochu pripomína model 720S, najmä v zadnej časti. Môže využívať aj jeho technický základ. Takmer s istotou môžeme rátať s použitím biturbo motora V8 so zdvihovým objemom štyri litre, ktorý môže mať zhruba 800 koní. Zaujímavá bude iste hmotnosť. Anglická značka sa totiž nechala počuť, že pôjde o jej historicky najľahšie sériové dielo. Očakávať tak môžeme hodnotu okolo 1,1 až 1,2 tony. Výrobca si myslí, že v spojení so silným srdcom a odhaleným kokpitom to bude dokonalý recept na absolútne jazdecké zážitky.

McLaren síce ultimátny otvorený hyperšport intenzívne pripravuje, no s jeho sériovou výrobou plánuje začať až koncom budúceho roka. Vyrobiť chce pritom sériu 399 exemplárov. Cenu jedného z nich zatiaľ nespresnil, ale má sa zmestiť medzi modely Senna a Speedtail. Očakávať tak môžeme čiastku niekde v mantineloch zhruba 800-tisíc až 2,3 milióna eur.

Diskusia  ()

Video

Diskusia