ikona

Novinky McLaren 600LT: Debut roadsteru sa blíži

Foto: McLaren

11.1. 10:00 Pripravovaný model 600LT Spider by mal stovku zvládnuť za asi tri sekundy, zákazníci zaň pravdepodobne zaplatia vyše 220-tisíc eur.

Počas minulého roka predstavil McLaren špičku línie Sports Series, ktorá nesie štítok 600LT. Ide tak o ďalšieho člena rodiny „dlhých chvostov“ odkazujúceho na legendárny model F1 GTR Longtail. Vozidlo debutovalo ako kupé, no už pred jeho premiérou sa klebetilo o otvorenej verzii. Špekuláciám je teraz koniec. Angličania naznačili, že debut roadsteru sa blíži.

Rozdelenie karbónových panelov prezrádza identitu automobilu
Rozdelenie karbónových panelov prezrádza identitu automobilu
Zdroj: McLaren

Automobilka zverejnila krátke video a fotografiu zachytávajúcu zadnú časť šesťstovky bez ďalších detailov. Jej súčasťou je okrem prítlačného krídla charakteristická dvojica výfukových koncoviek a na obrázku môžeme vidieť aj množstvo karbónových dielcov. Identita vozidla je napriek tomu jednoznačná. Rozdelené panely v pravej časti jasne naznačujú, že ide o otvárací dielec skrývajúci skladaciu strechu. Tá bude rovnaká ako pri verzii 570S Spider.

Model tvoriaci podľa všetkého labutiu pieseň súčasnej generácie Sports Series nepochybne preberie z kupé aj ostatné časti agresívneho bodykitu a taktiež pohonnú jednotku. Očakávať tak môžeme parametre 441 kW (600 k) a 620 Nm, ktoré by mali roadster katapultovať na stovku za zhruba tri sekundy. Najvyššie tempo asi presiahne 320 km/h. Na oficiálne údaje si ešte musíme počkať, rovnako aj na cenu. Tá sa bude najskôr pohybovať nad úrovňou 220-tisíc eur.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia