Ide o priamu odpoveď na úspešné modely RS konkurenta Porsche a za posledné dve dekády ide pritom iba o štvrtý model s označením LT aj keď treba uznať, že v poslednom čase sa výskyt tohto označenia značne zintenzívnil.

 
McLaren 600 LT
  McLaren 600 LT, autor: McLaren

Od čias McLarenu F1 GTR sa skratka LT ( vyrobili iba 9 kusov) objavila po prvýkrát na modeli 675 LT Coupé (Ženeva, rok 2015), pričom po jeho vypredaní McLaren rýchlo ohlásil aj otvorenú verziu 675 LT Spider, ktorého 500 exemplárov sa vypredalo počas dvoch týždňov.

 
McLaren 600 LT
 McLaren 600 LT, autor: McLaren

Model 600 LT prichádza s viac ako dobre pripravenou pôdou pod nohami a v žiadnom prípade nemôžeme hovoriť o marketingovom cvičení. Oproti štandardnému modelu 570S Coupé bude model 600 LT o 96 kilogramov ľahší (suchá váha 1247 kilogramov), automobilka tvrdí že takmer štvrtina zo všetkých dielov je úplne nových, čo je vzhľadom na povahu zmien uveriteľné.

 
McLaren 600 LT
  McLaren 600 LT, autor: McLaren

Auto je dlhšie o 74 milimetrov vďaka špeciálnym dielom z karbónu ako predný splitter, prahy, zadný difúzor a pevné krídlo (pre čo najnižšiu váhu a najvyšší prítlak). Unikátny výfukový systém vyvedený tesne pred veľkým krídlom je ľahší a samozrejme vďaka umiestneniu takmer za chrbtom vodiča by aj jeho zvuk mohol viac prenikať do kabíny. Špeciálne sedadlá pochádzajú z modelu P1 a vôbec celá kabína sa topí v karbóbe a Alcantare.

 
McLaren 600 LT
  McLaren 600 LT, autor: McLaren

Známy agregát s objemom 3,8 litra má výkon 600 koní a 620 Nm, vďaka čomu auto ponúkne priam neuveriteľný pomer výkonu k hmotnosti - 481 koní na tonu. Štandardom sú pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo R. V základnej výbave bude nové Coupé stáť 185 000 libier, pričom táto cena zahŕňa aj intenzívny jazdecký tréning s inštruktorom na závodnom okruhu.

 
McLaren 600 LT
  McLaren 600 LT, autor: McLaren

Ručnú výrobu spustia počas októbra v meste Woking a potrvá približne dvanásť mesiacov. Automobilka nehovorí o presných číslach, limitujúcim faktorom bude špeciálne karbónové telo ale taktiež výroba ostatných vozidiel zo série Sport a Super Sport, rovnako ako aj exkluzívnych a už dnes vypredaných modelu Senna, Senna GTR a modelu s označením BP23. Vyzerá to na rekordný rok, no nielen v oblasti vyrobených vozidiel.

Zdroj: andrej ježo