Nová Mazda3

Novinky Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Foto: Mazda

13.11. 2018 16:47 Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Koncom minulého mesiaca sme priniesli minimalistické zábery novej Mazdy3 v prevedení hatchback. Svoje sexi krivky na najnovších fotografiách ukázal aj sedan, ktorý takisto uzrie svetlo sveta už onedlho. Stane sa tak na blížiacej sa auto show v Los Angeles.

Dvojica trojok sa nám odprezentuje už o pár týždňov
Dvojica trojok sa nám odprezentuje už o pár týždňov
Zdroj: Mazda

Zverejnené fotky potvrdzujú vplyv novej filozofie dizajnu označovanej Kodo. Čím ďalej, tým jasnejšie je, že nová trojka vo vyhotovení hatchback sa bude od konceptu Kai líšiť minimálne. Záberu z profilu sa tentokrát nevyhol ani sedan. Ten potvrdzuje štíhle línie a vzhľadom na šedú farbu pôsobí konzervatívnejšie.

Siluety dvojičiek čiastočne zahalených v tme len ťažko prezradia niečo o pohonnom ústrojenstve. Podľa slov japonskej automobilky však budú vybavené motormi SkyActiv a prinesú nové dimenzie radosti z jazdy pre zákazníkov z celého sveta. Hovorí sa najmä o dvojlitrovom benzíne s parametrami cca 140 kW (190 k) a 230 Nm. Štvrtá generácia populárnej trojky by mala posunúť vyššie aj úroveň intuitívneho ovládania.

Novinky si svoj debut odbijú na autosalóne v americkom Los Angeles. Ten sa bude konať od 30. novembra do 9. decembra tohto roka. V prvej polovici budúceho roka by už mali byť dvojičky pripravené pre prvých záujemcov, no tí si na finálne informáciu či cenovku ešte musia pár týždňov počkať.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia