Novinky Mazda zrenovuje MX-5 NA! Zatiaľ iba Japoncom

7.8. 2017 11:00 Po vzore iných, prevažne európskych veľkých značiek sa Mazda rozhodla zarobiť na sláve svojich starších modelov a začína hneď jedným z najobľúbenejších kabrioletov sveta.

Model MX-5 síce ešte nemá ani tridsať rokov, no verejnosť ho vníma ako veľmi vyspelé auto už od narodenia.

 
Mazda zrenovuje MX-5 NA! Zatiaľ iba Japoncom
 Autor: Mazda

Mazda sa zatiaľ zameriava na zákazníkov v Japonsku, ktorým nielenže vie dodať potrebné diely, ktoré vyrobí podľa pôvodných návrhov ale s dnešnými technológiami, ale taktiež začína prijímať objednávky na kompletné renovácie. Začať s nimi chce začiatkom roka 2018, kedy by mohla mať pripravené potrebné priestory a náradia.

 
Mazda zrenovuje MX-5 NA! Zatiaľ iba Japoncom
 Autor: Mazda

Dovtedy sa na Mazdu môžu zákazníci obrátiť so skromnejšími požiadavkami. Chýbajú napríklad niekomu pôvodné pneumatiky Bridgestone SF325 s rozmerom 185/60 R14 či drevený volant Nardi - stačí zavolať. Po otvorení európskeho múzea Mazdy je toto druhý krok, z ktorého sme vyslovene nadšení.

 
Mazda zrenovuje MX-5 NA! Zatiaľ iba Japoncom
 Autor: Mazda

Konečne značky chápu dôležitosť svojich starších modelov ale aj fakt, ako môžu na nich pekne zarobiť. Ideálnym príkladom je Porsche. Na dieloch na klasickú 911 zarába každým rokom viac, pretože vytrvalo zvyšuje ich ceny a nie veru o desatiny percent. Dopyt napriek tomu neutícha.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia