Novinky Mazda MX-5 má nové motory

5.8. 2018 21:00 Mazda MX-5 je jedným z mála áut, ktoré si zákazníci môžu kúpiť aj dnes, 29 rokov po predstavení prvého konceptu na autosalóne v Chicagu s tým, že základný recept nikto zbytočne neprikrášľuje.

Iste, pribudla nová verzia RF, no Mazda MX-5 je stále v ponuke aj s obyčajnou, plátennou strechou a extrémne jednoduchým ovládaním.

 
Mazda MX-5 má nové motory
 Mazda MX-5, modelový rok 2019. Autor: Mazda

Od septembra pribudne model pre rok 2019, na ktorom sa budeme voziť koncom tohto mesiaca, už dnes ale poznáme základné ingrediencie tohto mierneho faceliftu, ktorý nás čaká. Nový modelový rok od toho aktuálneho asi len tak nerozoznáte (iba ak podľa kolies), no po usadnutí za volant by ste si mali uvedomiť jednu z najdôležitejších zmien ešte prv, ako naštartujete.Bez rozdielu výbav totiž pribudne teleskopický stĺpik riadenia a vylepšený systém posúvania sedadiel, čo uľahčí úpravu posedu a zjednoduší hľadanie ideálnej polohy za volantom a vo veľkej miere prispeje ku komfortu vodiča a radosti za volantom.

 
Mazda MX-5 má nové motory
 Mazda MX-5, modelový rok 2019. Autor: Mazda

Tej najviac pomôžu upravené agregáty. Slabšia 1,5-ťka posilní o 2 kone a 2 Nm vďaka vylepšenému spaľovaniu, no dvojliter, ktorého doterajší výkon 160 koní vzrastie na 184 prešiel výraznými zmenami. Ľahšie piesty, ojnica, upravený vačkový hriadeľ, škrtiaca kladka, sanie, výfukové ventily, vstrekovače paliva, to všetko je nové a vylepšené s ohľadom na vyšší výkon, ktorý teraz prichádza v 7500 otáčkach (predtým 6800). Škoda len, že tento dvojliter nebude dostupný aj v nižších verziách výbavy a opäť budete musieť siahnuť po jednej z dvoch najvyšších výbav.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia