Mazda6 dlhodobo patrí medzi automobily, ktoré sa síce pohybujú v mainstreamovom svete automobilov, no sú skôr na jeho vrchnej hranici, blízko prémiovému segmentu. Japonský sedan to dokázal i pri poslednom testovaní. Jeho interiér, atraktivita a jazdné vlasnosti mu dodávajú punc, ktorý u mnohých konkurentov nenájdete. Teraz, zdá sa, Mazda ešte pritvrdí.

Podľa informácií magazínu Car and Driver by nová šestka mala prejsť neobyčajnou premenou. Limuzína vyštartuje po krku BMW a k dispozícii bude mať ostrú muníciu. Nová generácia Mazdy6 by mala uzrieť svetlo sveta v roku 2022 a v porovnaní s dneškom bude stáť na kompletne prepracovanej platforme. Pod prednú kapotu by sa vo vrcholných variantoch mohol nasťahovať radový šesťvalec.

Aby toho nebolo málo, klebetí sa o tom, že šesťvalec by mal byť uložený pozdĺžne a roztáčať bude zadnú nápravu. Aktuálne sa nehovorí o konkrétnom zdvihovom objeme, no už teraz je jasné, že aj nový typ pohonu by mal profitovať z technológie Skyactiv-X spojenej s 48-voltovým mild-hybridným systémom. Predpokladaný výkon sa podľa informácií Car and Driver môže pohybovať na úrovni 257 kW (350 k).

Mazda Vision Coupe Concept z roku 2017 naznačuje dizajn budúcej vlajkovej lode značky.
Mazda Vision Coupe Concept z roku 2017 naznačuje dizajn budúcej vlajkovej lode značky.
Zdroj: Mazda

Špekuluje sa o tom, že Mazda nový motor vyvíja v spolupráci s Toyotou, ktorá by ho v budúcnosti mohla vložiť pod kapotu modelov IS či RC. O dostupnosti v Európe sa zatiaľ nehovorí, no my nevidíme nič, čo by nám mohlo zhatiť prístup k novému členovi prémiovej spoločnosti. S high-end technológiou od Mazdy by so spĺňaním emisných limitov problémy mať nemusel. Tvrdého konkurenta by tak dostala nielen nemecká trojka, ale aj japonský Lexus. Pri novej šestke sa rozhodne môžeme tešiť aj na upravený vzhľad exteriéru a interiéru. To, čo nás čaká, pekne naznačuje koncept Vision Coupe prezentovaný v roku 2017 na tokijskom autosalóne.