Novinky Mazda 3 facelift: Uniknutá brožúra ukazuje niekoľko noviniek

13.7. 2016 14:00

Očakávaný facelift prostredného modelu Mazdy 3 sa má predstaviť na jeseň v Paríži. Na internet však unikla japonská brožúra a model 3 čakajú novinky a zmeny.

Mazdu 3 síce nečaká žiadna revolúcia, no jej modernizácia sa bude niesť v podobnom duchu ako pri väčšom modeli 6. Rozdiely v dizajne sú skutočne drobné, no malé zmeny nájdete na maske, na hmlovkách, alebo na spätných zrkadlách. V interiéri taktiež nečakajte veľké zmeny.

Mazda 3 facelift: Uniknutá brožúra ukazuje niekoľko noviniek

Faceliftovaná Mazda 3 (fotografia z uniknutej brožúry

Najdôležitejšou novinkou je ale príchod Mazdy 3 s pohonom všetkých štysroch kolies, ktorý jej oproti konkurencii chýbal. Zatiaľ nie je úplne jasné, či bude verzia s pohonom 4WD k dispozícii na našom trhu. Vzhľadom na to, že Mazdu 6 a modely CX sa s týmto systémom dodávajú, s najväčšou pravdepodobnosťou sa naň môžu Európania pripraviť.

Brožúra taktiež uvádza hybridnú verziu, ktorá kombinuje dvojlitrový benzínový agregát, elektromotor a bezstupňovú prevodovku CVT. Lavína informácií bola už so zverejnením brožúri spostená, no s istotou sa k faceliftovanej Mazde 3 vyjadríme až na jeseň po autosalóne v Paríži.

Zdroj: viktor baláž

Video

Diskusia