Mercedes-Maybach S600

Novinky Maybach ožil ako najdlhšia trieda S

Foto: Mercedes

20.11. 2014 12:11 Mercedes ukázal, ako si predstavuje maximálny luxus. Svoju vlajkovú loď predĺžil pre zadných pasažierov o dvadsať centimetrov.

Zhruba pred týždňom Mercedes potvrdil, že vzkriesi značku Maybach a použije ju pre doposiaľ najdlhšie prevedenie svojej vlajkovej lode. Nový model naznačil niekoľkými fotografiami. Tie slúžili ako ochutnávka pred premiérou, ktorá sa odohrala v týchto dňoch.

Mercedes-Maybach S600 je oživením mŕtvej značky
Mercedes-Maybach S600 je oživením mŕtvej značky
Zdroj: Mercedes

Automobil s oficiálnym označením Mercedes-Maybach S600 prišiel na svet v Los Angeles. Od klasickej predĺženej verzie sa navonok neodlišuje nijako výrazne, laik by mohol rozdiely pokojne prehliadnuť. Pozorné oko si však všimne, že silueta karosérie je celkom nová. Za stredovým stĺpikom pribudlo až dvadsať centimetrov. Úpravami prešli aj dvere a línia strechy. V bočných partiách je tretie okienko, ktorému robí spoločnosť logo dvojitého M. Nové sú aj leštené dvadsiatky.

Vďaka extra dĺžke meria limuzína úctyhodných 5 453 milimetrov, pričom jej rázvor narástol na hodnotu 3 365 mm. Už zvonku je jasné, že získaný priestor patrí výhradne zadným pasažierom. Tí majú k dispozícii dve kráľovské kreslá so všemožnými funkciami slúžiacimi na maximalizáciu komfortu a luxusu. Samozrejmosťou je použitie špičkových materiálov. Mercedes okrem toho tvrdí, že tento model bude najtichším automobilom na svete.

Na zadných sedadlách panuje maximálny luxus
Na zadných sedadlách panuje maximálny luxus
Zdroj: Mercedes

Pri uvedení bude Mercedes-Maybach dostupný len ako dvanásťvalcový variant S600 dosahujúci výkon 390 kW (530 k) a 830 Nm. Neskôr sa k nemu pridá päťstovka poháňaná 4,7-lirovým osemvalcom s maximálnymi číslami 335 kW (455 k) a 700 Nm. Oba modely majú prakticky identické dynamické parametre: na stovku zrýchlia za päť sekúnd a dosiahnu 250 km/h.

Hovorí sa aj o dostupnosti pohonu štyroch kolies, ktorým má disponovať verzia S400 4Matic so šesťvalcom dosahujúcim 245 kW (333 k) a 480 Nm. Budúcnosť vraj majú aj štítky AMG, čo potvrdili testovacie prototypy vybavené charakteristickými dizajnovými prvkami športových variantov.

Do obchodov by sa vozidlo s oživenou značkou Maybach malo dostať v priebehu februára. Jeho predajná cena ešte nebola stanovená. Na slovenskom trhu sa dlhšia verzia S600 predáva od 165-tisíc eur, limuzína s kráľovskými proporciami tak môže pokojne útočiť na štvrť milióna.

Video

Diskusia