Novinky Máte radi retro? A čo tak chladnička z kapoty Fiatu 500?

3.4. 2017 20:00 Fiat 500 v minulom storočí znamenal pre Taliansko presne to, čo pre Angličanov Mini.

Talianska firmy ťaží z popularity a štýlovosti originálneho Fiatu 500 pomerne netradičným spôsobom, vyrába chladničky. Sú prakticky kópiou prednej kapoty.

Lacné a ľahko servisovateľné vozidlá boli dostupné masám a časom sa z masovej záležitosti stala skôr štýlová. Aj to prinútilo Fiat po vyše 30 rokoch (posledné kusy opustili továreň v roku 1975) znova spustiť výrobu modelu 500, aj keď teraz má s originálom spoločné len krivky a meno.

Máte radi retro? A čo tak chladnička z kapoty Fiatu 500?

Chladnička má rozmery 830 x 1 250 x 800 milimetrov

V minulosti malým Talianom pod kapotou priadli vzduchom chladené dvojvalce. Teraz, v mene retro štýlu, si pod kapotu „pätstovky" môžete dať vychladiť pivo. Spoločnosť SMEG totiž ešte 30. mája tohto roku svetu v Paríži predstavila chladničku, ktorá je identická s prednou časťou Fiatu 500. Má objem 100 litrov a je dostupná v troch odtieňoch talianskej vlajky (biela, zelená a červená). A, samozrejme, má nízku spotrebu energie triedy A+.

Spoločnosť SMEG sa dlhodobo venuje výrobou kuchynských produktov a bielej techniky. V jej portfóliu nájdeme umývačky riadu, chladničky či sporáky. Ich produkty sú, tak ako v prípade tejto chladničky, zamerané na dizajn. Vyššie zobrazená chladnička z edície Fiat 500 Design Collection budúcich majiteľov vyjde na 5 500 eur.

Zdroj: mb zdroj: smeg.fiat500design.com, smeg.fiat500design.com

Video

Diskusia