Ferrari 812 Superfast vyzerá v sériovom stave poriadne agresívne. No už sme si zvykli, že nemeckému tunerovi Mansory nie je nič dosť dobré. Známa firma preto prichystala vlastnú verziu talianskeho kupé. Jeho úpravami prekvapuje, na jej pomery sú totiž nezvyčajne decentné. Aj preto dostal tento balík označenie 812 Softkit.

Dvanásťvalcový žrebec má niekoľko extra dielcov. Prvé husle hrali uhlíkové vlákna, z ktorých sú vyrobené prídavné predné spojlery, nadstavce prahov i aerodynamická lišta nad zatmavenými zadnými svetlami. Najvýraznejším prvkom je masívny difúzor obsahujúci centrálne umiestnené brzdové svetlo v štýle F1. Okrem samotných tvarov karosérie sa zmenili i pôvodné logá Ferrari a disky kolies.

Karosériu talianskeho kupé ozdobil tuner karbónovými dielcami.
Karosériu talianskeho kupé ozdobil tuner karbónovými dielcami.
Zdroj: Mansory

Technická stránka zostala nezmenená. Pod kapotou teda pracuje atmosférický motor V12 so zdvihovým objemom 6,5 litra dosahujúci výkon 588 kW (800 k), ktorý poháňa zadné kolesá cez sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku. Nestačí? Nie je vôbec vylúčené, že Mansory časom pripraví ďalší balík pre model 812 Superfast, ktorý bude obsahovať aj ladenie motora.