Novinky Manažérov Tesly vypočúva FBI

Foto: Dreamstime

29.10. 2018 9:00 Problémy Tesly sa zjavne nekončia. Automobilka sa už dávnejšie dostala do zameriavača amerického ministerstva spravodlivosti a opäť začali úradovať aj vyšetrovatelia FBI.

Tesla, americký výrobca áut s elektrickým pohonom, má znovu problémy s justíciou. FBI, Federálny úrad pre vyšetrovanie, vypočúva jej manažérov v súvislosti s oneskorovaním dodávok Modelu 3 zákazníkom. Nemecký portál FAZ.net sa odvoláva na americký denník Wall Street Journal.

Vedenie spoločnosti údajne zatajilo pred investormi problémy, ktoré má s dodržiavaním harmonogramu rastu výroby modelu. Podľa amerického denníka vyšetrovatelia FBI vypočúvanie manažérov v uplynulých týždňoch zintenzívnili.

Tlačová služba Tesly správu potvrdila. Dodala však, že ministerstvo spravodlivosti od vedenia firmy prognózu rastu výroby Modelu 3 dostalo. To sa stalo už pred niekoľkými mesiacmi. Odvtedy neprišli od ministerstva nijaké nové požiadavky a ani predvolania.

Tesla ďalej uviedla, že na začiatku sériovej výroby Modelu 3 transparentne a verejne informovala o problémoch, ktoré nastali pri nábehu jeho montáže. Šéf firmy Elon Musk pred začiatkom výroby Modelu 3 však hovoril o rýchlom dosiahnutí montáže 5 000 vozidiel týždenne. Neskôr cieľ viackrát posúval.

V stredu (24.10), po skončení obchodovania na newyorskej burze, Musk informoval, že Tesla dosiahla v treťom štvrťroku čistý zisk 312 miliónov dolárov (273,30 milióna eur). Bol to jej prvý ziskový štvrťrok po dvoch rokoch a prvý v treťom štvrťroku od vstupu spoločnosti na burzu. Na rozdiel od minulosti by sa prebytkové hospodárenie Tesly malo udržať dlhodobo. Musk dodal, že podnik bude v zisku aj v poslednej štvrtine tohto roka. Výnosy vzrástli medziročne o viac ako 130 percent na 6,8 miliardy dolárov.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia